آخرین اخبار

مهم‌ترین جایزه ادبی فرانسه به تعویق افتاد

جایزه ادبی گنکور به عنوان مهم‌ترین جایزه ادبی فرانسه امسال با یک هفته تاخیر و در تاریخ ۱۰ نوامبر برندگان خود را معرفی می‌کند.

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از مجله فرانسوی «Livres Hebdo» نوشت: آکادمی گنکور در نهایت تصمیم به تغییر تاریخ اعلام برنده این جایزه مهم ادبی کشور فرانسه گرفت و امسال برنده خود را با یک هفته تاخیر در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) معرفی می کند. پیش تر اعلام نامزدهای مرحله نخست این جایزه ادبی نیز به اواسط ماه سپتامبر موکول شده بود. 

 باتوجه به تغییر در تاریخ اعلام برنده جایزه گنگور، برندگان دو جایزه ادبی دیگر فرانسه یعنی فمینا و مدیسی در صورت تغییر نکردن تصمیم برگزارکنندگان این جوایز ادبی، مطمئنا زودتر از گنکور اعلام خواهد شد. 

هنوز مشخص نیست جایزه ادبی «رنودو» که هر سال برنده خود را به فاصله کوتاهی از جایزه گنکور اعلام می کند، تاریخی فعلی چهارم نوامبر (۱۴ آبان) خود را تغییر می دهد یا خیر. 

جایزه «گنکور» اولین‌بار در سال ۱۹۰۳ از سوی «ژول» و «ادمون گنکور» راه‌اندازی شد که معتبرترین جایزه ادبی فرانسه است و کسب آن نقش مهمی در میزان فروش آثار ادبی دارد. از برندگان سرشناس این جایزه می‌توان از «مارسل پروست» در سال ۱۹۲۹، «سیمون دوبووار» در سال ۱۹۵۴ و «پاتریک مودیانو»، برنده نوبل ادبیات سال ۲۰۱۴ نام برد.

کد خبر 43482

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =