آخرین اخبار

پایان فرار ۲۷ ساله یک قاتل پس از قتل ۴ مرد | او در تهران تشکیل خانواده داده و مغازه داشت

مردی که ۲۷ سال قبل در یکی از شهرستان‌های غرب کشور به همراه برادر خود دست به قتل ۴ مرد زده بود، در پایتخت دستگیر شد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رکنا، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران گفت: ۲۸ تیرماه حکم جلبی از دادسرای ناحیه ۲۷ تهران مبنی بر دستگیری شخصی به نام محمد متولد سال ۱۳۴۷ که در سال ۱۳۷۲ مرتکب قتل ۲ تن از همسایگان خود شده بود به اداره ۸ پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: پس از وصول حکم جلب و با توجه به اهمیت جرم و میزان محکومیت صادره تیمی از کارآگاهان اداره هشتم برای دستگیری محکوم متواری اقدامات اولیه را انجام و با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به شناسایی خانه وی در جنوب تهران می‌شوند که با توجه به دستو قضایی در اقدامی ضربتی ساعت ۱۲ ظهر ۳۱ خردادماه وی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل می‌شود.

این مقام انتظامی توضیح داد: محمد پس از انتقال به پلیس آگاهی در خصوص محکومیت خود اظهار داشت، سال ۱۳۷۲ پس از پایان خدمت سربازی به شهر محل سکونتم در یکی از شهرهای غربی کشور بازگشتم که متوجه شدم برادر بزرگ‌ترم به نام حمید متولد سال ۱۳۴۳ بر سر یک قطعه زمین کشاورزی با همسایگانش درگیری دارند و چندین مرتبه بین آنها نزاعی به وقوع پیوسته است.

  • مرگ یکی از قاتلان فراری

گزافی افزود: محمد در ادامه اظهارات خود بیان داشت، که پس از نزاع و مرگ ۴ تن از همسایگان، من و برادرم به تهران آمدیم و تشکیل خانواده دادیم تا اینکه در سال ۱۳۸۳ برادرم در اثر یک سانحه رانندگی فوت کرد و من هم چون می‌دانستم تحت تعقیب هستم، مغازه‌ای تهیه کردم و به دور از اتفاقاتی که دور و برم بود، مشغول کار و زندگی شدم و اکنون ۴ فرزند دارم.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران اعلام داشت: با توجه به رای و حکم صادره از دادگاه مشخص بود که محمد و حمید هر دو به قتل ۴ نفر با استفاده از سلاح گرم محکوم به قصاص در برابر قتل محکوم شده‌اند.

این مقام پلیسی در پایان گفت: با دستگیری یکی از محکومان، پرونده برای ادامه رسیدگی به دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ارسال شد.

کد خبر 43157

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =