آخرین اخبار

سرنوشت نهایی ایستگاه‌های دوچرخه مشهد چه خواهد شد؟

گروه استان‌ها- ایستگاه‌های دوچرخه طرحی قدیمی در مشهد است که گویا قرار است مدل استفاده از آنها تغییر کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، خلیل‌الله کاظمی عصر امروز در هفدهمین جلسه شورای شهرداران اظهار داشت: در حال حاضر سازمان ترافیک در حال جمع‌آوری ایستگاه‌های دوچرخه است. سازه‌ها را به پیمانکار تحویل می‌دهیم اما پرونده در مراجع قضایی سیر خود را طی خواهد کرد.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: قرار است در آینده چرخ بند را در سطح شهر ایجاد کنیم تا دیگر نیازی به فوندانسیون نباشد. تاکنون 200 چرخ‌بند آماده نصب شده است که دارای یک نوع سیستم امنیتی است که قفل آن توسط تلفن همراه بازگشایی می‌شود.

کاظمی گفت: در سال جاری برای مسیر دوچرخه 13 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است، همچنین در بحث پیاده‌روسازی 73 میلیارد تومان اعتبار برای سال جاری در نظر گرفته شده است.

وی افزود: علاوه بر آن 200 میلیون تومان برای پروژه های اضطراری که مردم درخواست کرده‌اند، لحاظ شده است. همچنین باید چشم شهر نیز تقویت و توسعه پیدا کند.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین در بحث پیاده رو سازی 73 میلیارد تومان اعتبار برای سال جاری در نظر گرفته شده است.علاوه بر آن 200 میلیون تومان برای پروژه‌های اضطراری که مردم درخواست کرده‌اند، لحاظ شده، همچنین باید چشم شهر نیز تقویت و توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه بنا داریم لایحه‌ای را با رقم هزار و 500 تا دو هزار میلیارد تومانی به شورا ببریم، گفت: در نظر داریم اساس مجوز اخذ شده از شورای اسلامی شهر مشهد، یک شرکت پیمانکار غنی را برای پروژه‌های سنگینی مانند چپ گرد انتخاب کنیم بنابراین از شهرداران مناطق درخواست می شود پروژه‌های سنگین شناسایی شده در مناطق را ظرف چند روز آینده به ما معرفی کنند.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در خصوص امتداد بولوار نماز، خاطرنشان کرد: اگر امتداد بولوار نماز بازگشایی شود، در تقاطع سرافرازن و نماز دچار مشکلاتی خواهیم شد که منتظر کار مطالعاتی هستیم تا لایحه آن را به شورا ارائه دهیم.

مهدی حاتمی نیز در این جلسه با موضوع بررسی وضعیت ساختمان های عمومی، مراکز تجاری، اداری، اقامتی، مذهبی، آموزشی و پایگاه های ناایمن مورد بهره‌برداری مشهد، اظهار کرد: سازمان آتش نشانی در این رابطه اقدامات خوبی را انجام داده اند.

وی افزود: با بررسی های سازمان آتش نشانی و شهردار هر منطقه حدود سه هزار مورد ساختمان در سطوح مختلف شناسایی شدند.

انتهای پیام/281/ت

کد خبر 42948

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =