آخرین اخبار

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ "سعید راستی" رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران گفت: با دریافت مرجوعه قضائی از سوی یک شهروند مبنی بر جعل شناسنامه اش توسط فرد ناشناس موضوع در دستور کار تیمی از مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار گرفت.

 جعل شناسنامه گم شده

وی بیان داشت : در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد مدتی قبل شناسنامه اش شاکی مفقود شده بود و متاسفانه برای دریافت المثنی اقدامی نکرده و اطلاع رسانی به مراکز مربوط نکرده است. پس از مدتی به دلیل نیاز مبرم به مدارک سجلی،اقدامات اداری و قانونی شناسنامه المثنی را انجام و متوجه شده فردی ناشناس شناسنامه اش را جعل کرده است.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران با یک سری تحقیقات پلیسی موفق شدند مخفیگاه متهم را در محدوده میدان آزادی شناسایی و با هماهنگی قضائی وی در عملیات پلیسی دستگیر کردند.

شناسنامه جعلی با 10 میلیون تومان

راستی توضیح داد:متهم که تبعه خارجی است در بازجوئی های به عمل آمده اعلام داشت، پس از پیدا کردن شناسنامه با همکاری فردی جاعل که بصورت حرفه ای در زمینه جعل شناسنامه و مدارک هویتی فعالیت دارد شناسنامه در قبال پرداخت 100میلیون ریال جعل کرده ام.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران با اشاره به اینکه مخفیگاه فرد جاعل در حوالی خیابان هاشمی شناسایی شد و نتیجه تحقیقات به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری فرد جاعل گرفته شد، تصریح کرد: روز 31 تیر ماه، ماموران این مرکز موفق شدند وی را در عملیاتی پلیسی دستگیر و برای ادامه تحقیقات به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی انتقال دادند.

سرهنگ راستی افزود:در بازرسی از مخفیگاه متهم علاوه بر کشف 6 جلد شناسنامه جعلی آماده، دو قبضه سلاح گرک، دو عدد ماسک شیمیایی و تعدادی ابزار و دستگاه های چاپ برای جعل مدارک هویتی کشف شد.

این مقام مسئول گفت: متهم در بازجویی های اولیه به بزه ارتکابی اعتراف و اظهار داشت: در قبال دریافت مبالغی بین 50 الی 100میلیون ریال از مشتریانش برخی شناسنامه های مفقود شده شهروندان را با ایجاد تغییراتی سجلی برای افراد متقاضی جعل می کرده است.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان با اشاره به اینکه هر دو متهم برای سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شدند، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت گم کردن مدارک هویتی خود حتما در سریع ترین زمان ممکن گزارش مفقودی را به مبادی ذیصلاح اعلام و بلافاصله برای دریافت اسناد المثنی خود اقدام کنند تا مدارک سجلی و هویتی آنها مورد سوء استفاده افراد جاعل و سودجو قرار نگیرد.


 
کد خبر 42942

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =