آخرین اخبار

سه دلیل اصلی قطع ارتباط از زاویه دید زنان

زمانی که مرد بدون دلیل روشنی به یکباره تصمیم به قطع آشنایی گرفته و این تصمیمش را از طریق عدم حضور در قرار دوم به اطلاع طرف ارتباطیش می رساند این مسئله زن را به فکر فرو برده و او را بر آدمی دارد که با اندیشیدن در این باره، دلایل احتمالی این امر را حدس بزند. همانطور که پیشتر از نظر خواننده گذشت براساس آنچه که از تجربه حرفهایم برمی آید حدس زنان در این موقعیت معمولا اشتباه از آب درمی آید. به زبان ساده تر، بیش از ۹۰٪ زنان در این رابطه مرتکب اشتباه می شوند. با این همه این نوع حدس و گمان معمولا شامل سه مقوله زیر می شود:

 الف: مقطع زمانی نامناسب: بررسی ها حکایت از این دارد که ۴۴٪ زنان سرخورده این مسئله را مرتبط با عدم زمان بندی مناسب مرتبط می سازند، که این نگرش خود شامل مسایل و موانع چندی از جمله گرفتاری کاری فرد، اشتغالاتتحصیلی، و یا سرخوردگی های پیشین مرد می شود که او را به بازاندیشی ارتباطی وامی دارد. در یک کلام زنان براین پندارند که این مشغلههای گوناگون مرد بوده است که مانع از تداوم آشنایی شده است.

ب: ترس مرد: بررسی ها حکایت از این دارد که ۲۱٪ زنان این امر (قطع ارتباط ناگهانی مرد) را مرتبط با ترس او از تعهد پذیری می سازند و از شاخه ها و بازتاب های این ذهنیت می توان به ترس از نزدیکی و صمیمیت عاطفی، ترس از آسیب پذیری احساسی (سرخوردگی عشقی) و بالاخره وحشت از کامیابی او (زن) اشاره کرد. به زبان ساده تر زنان بر این پندارد که مرد مورد نظرشان به علت ترس از موفقیتشان (زنان)، به یکباره فرار را برقرار ترجیح داده است چون در صورت تداوم آشنایی مواجه با فشارهای خود پذیرانه می شده است.

بیشتر بخوانید:

با این همه جذابیت، چرا تنها هستی؟

پ: چرا بیهوده از مکافات استقبال کنم: و بالاخره ۱۳٪ از زنان به اصطلاح سرخورده براین باور بودند که طرف ارتباطی شان به علت برداشت اولیه اش از برخورد زنان در قرار اول به این باورنوع بررسی شامل مسائل متفرقه ای چون ارتباط جنبی و جاری مرد با زنی دیگر، اختلاف سن بالا، نارسایی های فیزیکی، عدم علاقه مرد به زن متارکه کرده و غیره می شود.

اما آنچه که از بررسی این نوع حدسیات و گمانه زنی زنان آشنایی باخته نصیب من شده است این است که در بسیاری از موارد (بیش از ۹۰٪ موارد) حدسیات زنان به هیچ وجه با اعترافات مردان رابطه گسسته همخوانی نداشته و نکته دوم اینکه زنان این نوع حدسیات را مرتبط با دلایلی می کردند که اساسا از کنترلشان خارج بوده است و این در حالی است که پاسخهای میدانی دریافتی از مردان ترک آشنایی کرده حاکی از این بود که اگرچه این دلیل فراکنترلی در این ارتباطات نمود داشته است با این همه نسبت این مسئله به مسایل قابل کنترل رفتارهای دفع کننده زنان ۱۵ به ۸۵ درصد بوده است بدین معنی که به باور مردان زنان تنها از کنترل ۱۵٪ مسایل دفع کننده محروم بوده اند این در حالی است که ۸۵٪ این رفتارهای دفع کننده در کنترل زنان بوده است این نسبت یکبار دیگر ثابت می کند که تا چه اندازه اثرگذاری منفی در قرار اول می تواند سبب سرخوردگی مرد شود. باری، همانطور که گفته شد مطالب کتاب حاضر عمدتا معطوف زنان بوده و این ظرایف و نکات ارتباطی تامل برانگیز در دو بخش رفتارهای آشنایی شکن و رفتارهای پیوند دهنده و وصل کننده تقسیم شدهاند که در ابتدا رفتارهای آشنایی و ارتباط گسیل زنان از نظر گذرانده شده و در بخش پایانی موارد موفق نیز از نظر خواننده گذرانده میشود.

منبع: برگرفته از کتاب آشنایی قبل از ازدواج نوشته راشل گرین والد

ادامه دارد...

کد خبر 42902

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =