آخرین اخبار

برنامه های هفته ازدواج در استان یزد در قالب فضای مجازی طراحی شده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزدبا اعلام برنامه های هفته ازدواج در استان یزد گفت: با توجه به شرایط موجود برنامه های هفته ازدواج در قالب فضای مجازی طراحی و تدوین شده است.

مسعود شریعتی با اعلام این خبر افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از هرگونه تجمع و رعایت پروتکل های بهداشتی، برنامه های هفته ازدواج را با استفاده از ظرفیت فضاهای مجازی طراحی شده است.

وی اظهار داشت : برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به منظور هم افزایی دستگاهها در اجرای فعالیتهای هفته ازدواج ، راه اندازی پویش ازدواج جوانان با همراهی خیران با همکاری مجمع خیرین ازدواج ، برگزاری جشنواره فروش ویژه هفته ازدواج (تخفیف و خرید اقساطی) با همکاری شبکه فعالین ازدواج ، برگزاری کارگاههای آموزشی پیش از ازدواج به صورت رایگان در سراسر استان ، ارائه مشاوره رایگان از طریق مراکز تخصصی ازدواج و خانواده و مراکز مشاوره فعال در سطح استان (200 نفر ساعت)از جمله برنامه های هفته ازدواج در استان یزد است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد خاطرنشان کرد: اعلان فراخوان جشنواره ملی نمایش خیابانی «چتر زندگی»، رونمایی از تولیدات فرهنگی و رسانه ای مرتبط (انیمیشن آموزشی مهارتهای زندگی)، توزیع کتاب رایگان با موضوع ازدواج ، برگزاری نشست های تخصصی با مشاوران و صاحب نظران حوزه ازدواج ، تولید برنامه نمایشی آموزشی و بررسی و تحلیل آن توسط مشاورین و متخصصین ،برگزاری نشست با خیرین ازدواج استان ، فرهنگسازی در زمینه جذب کمکهای خیری، ترغیب و تشویق جوانان به ازدواج، آداب و رسوم ازدواج، مهریه پایین، جهیزیه ساده، فرزندآوری و ... از طریق فضای مجازی و رسانه ها از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای هفته ازدواج خواهد بود.

شریعتی هفته ازدواج را فرصتی برای معرفی فرهنگ اصیل ازدواج اسلامی و آسان دانست و گفت: اگر فرهنگ ازدواج اسلامی در جامعه رواج بیشتری پیدا کند قطعاً بسیاری از مشکلات خانواده‌ها از جمله افزایش آمار طلاق حل خواهد شد.

وی ادامه داد : مهمترین راهکاربرای تسهیل ازدواج جوانان آگاه‌سازی خانواده‌ها وفرهنگ‌سازی در زمینه حذف تشریفات و استفاده از ظرفیت‌های مردمی در این زمینه است که سعی شده تا با بهترین استفاده از ظرفیت بزرگ فضای مجازی بتوانیم در راستای ترویج فرهنگ ازدواج آسان گام برداریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در پایان ابراز امیدواری کرد: امید است الگو گرفتن جوانان از سیره و زندگی معصومین به ویژه ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، منجر به فرهنگ‌سازی ازدواج آگاهانه، آسان، بهنگام و پایدار در جامعه شود.

کد خبر 42841

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =