آخرین اخبار

اپل به کاربران آیفون 25 دلار پرداخت می کند

اپل موافقت کرده به دلیل کند کردن عمدی آیفون های قدیمی، 500 میلیون دلار به کاربران این مدل ها پرداخت کند.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، در پی دادخواستی مبنی بر کند شدن عمدی مدل های قدیمی آیفون، اپل موافقت کرده 500 میلیون دلار غرامت به کاربران این مدلها پرداخت کند. این شرکت اعلام کرد به هر کدام از کاربران آیفون 6، 6 S ، 7 و SE در صورت درخواست 25 دلار پرداخت خواهد کرد. براساس اخبار منتشر در مطبوعات، اپل این کار را در آمریکا به زودی آغاز خواهد کرد. با این حال، پرداخت 25 دلاری شامل کاربرانی نمی شود که در کشورهای خارج از ایالات متحده زندگی می کنند. اپل در سال 2017 اذعان کرد که به دلیل جلوگیری از خاموش شدن غیر منتظره به سراغ عملکرد کندتر در دستگاه های قدیمی رفته و پس از آن برخی از مشتری ها شکایت کردند.

اپل طی توافق با وکلای مصرف کنندگان و قبول مسئولیت، 29 دلار تخفیف در خرید باتری را در نظر گرفته بود. در این فرایند بسیاری از کاربران مجبور به تعویض گوشی و از دست دادن صدها دلار شدند و به همین دلیل به وکلای مصرف کنندگان مراجعه کردند. اگرچه شرکت مستقر در کالیفرنیا اشتباه خود را در این زمینه نپذیرفت؛ اما تصمیم به سازش با وکلای مصرف کنندگان گرفت و قول پرداخت 500 میلیون دلار را داد، مشروط بر اینکه 93 میلیون دلار به وکلا داده شود.

طبق توافق نامه مشتریان تلفنهای آیفون 6 ، 6 S ، 7 و SE در صورت درخواست بازپرداخت 25 دلاری این شرکت را دریافت می کنند. انتهای پیام/

کد خبر 41794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =