افزایش ۴۰ درصدی مراجعه افراد بی‌خانمان به گرمخانه‌ها با شیوع کرونا | آمار صفر ابتلا در بین مددجویان

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از افزایش ۴۰ درصدی مراجعه افراد بی‌خانمان به گرمخانه‌ها در پی شیوع کرونا در تهران خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سید مالک حسینی با اشاره به افزایش تعداد مراجعان به گرمخانه‌های پایتخت نسبت به مدت مشابه سال قبل، گفت: معمولا در روزهای گرم سال شاهد کاهش مراجعه به گرمخانه‌ها هستیم، به گونه‌ای که در سال گذشته در این ایام سال، حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر در گرمخانه‌های پایتخت پذیرش شدند.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه امسال به دلیل شیوع کرونا و حساسیت بسیاری از کارتن‌خواب‌ها برای عدم ابتلا به این بیماری، مراجعات نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد افزایش مراجعه کارتن‌خواب‌ها به دلیل دغدغه آنها نسبت به ابتلای کرونا و افزایش آگاهی‌بخشی به این افراد در گرمخانه‌ها است.

حسینی در مورد میزان ابتلای مددجویان در گرمخانه‌ها نیز افزود: روز جمعه هفته گذشته گزارشی مبنی بر ابتلای مشکوک چند مددکار در یکی از مراکز گزارش شد و همچنین اعلام شد که سه مددجو نیز احتمالا دارای بیماری کرونا هستند که این افراد به مراکز درمانی منتقل شدند و خوشبخانه تست ابتلای مددجویان به کرونا منفی شد، اما ۴ مددکار یکی از مراکز به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه اقدامات لازم جهت کنترل شرایط و تشدید مراقبت‌ها انجام شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر تمامی گرمخانه‌های شهر تهران به طور شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی هستند و خوشبختانه همچنان هیچ مورد مثبت ابتلا به کرونا در بین مددجویان ساکن در گرمخانه‌ها گزارش نشده است.

کد خبر 41706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =