آخرین اخبار

۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
وام ازدواج به روز رسانی شد

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت:‌ یکی از مهمترین اقدامات دولت یازدهم به روزرسانی وام‌ ازدواج در سال ۹۶ بود، مبلغ وام ازدواج در این سال به ۱۰ میلیون تومان، در سال ۹۸ به ۳۰ میلیون تومان و در سال ۹۹ به هر نفر ۵۰ میلیون تومان (هر زوج ۱۰۰ میلیون تومان) با بهره چهار درصد و بازپرداخت هفت ساله افزایش یافت.

آفتاب‌نیوز :

محمدمهدی تندگویان روز شنبه در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: در سال‌های اخیر با رشد مبلغ وام ازدواج، شمار درخواست کنندگان زیر ۱۸ سال برای این وام (به ویژه در دختران) افزایش یافت. دو سوم دریافت کنندگان این وام در سال‌های اخیر دختران زیر ۱۸ سال بوده‌اند و این مساله گاه ازدواج اجباری را تداعی می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین شمار قابل توجهی از درخواست کنندگان این وام زنان ۵۰ – ۴۵ ساله بوده‌اند که در سن فرزندآوری نیستند و بنابراین در نرخ رشد جمعیت اثرگذار نخواهند بود.

تندگویان خاطرنشان کرد: با افزایش مبلغ وام همچنین خرید و فروش وام‌های ازدواج، طلاق‌ها و ازدواج‌های صوری نیز افزایش یافت و این امر ۳۰ هزار میلیارد تومان از اعتبارات ۹۸ و ۵۰ هزار میلیارد تومان از اعتبارات سال ۹۹ را می‌تواند تضییع کند.

به گفته معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، یک دستورالعمل مشخص به منظور بازپرداخت وام ازدواج همچون وام مسکن و... ضروری است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مجمع ملی جوانان گفت: این مجمع برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی شده است؛ بر اساس این مجمع تشکل‌های جوانان می‌توانند (به عنوان یک نهاد رسمی غیرانتفاعی) برای انجام هر یک از برنامه‌ها با سازمان‌های طرف قرارداد نظیر کارگاه‌های تولید پوشاک و... همکاری کنند.

به گفته تندگویان، رتبه‌بندی ۳۱۰۰ تشکل‌ جوانان نیز یکی از اقدامات اثربخش جامعه ورزش و جوانان به شمار می‌رود.

کد خبر 40752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =