آخرین اخبار

۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
مناطق طبیعی بروجرد

اکوتوریست یکی از زمینه‌های گردشگریست که می‌توان به صورت فعال در استان لرستان اجرا کرد. خوشبختانه مردم زیادی به این زمینه از گردشگری در استان لرستان علاقه نشان داده‌اند و می‌توان شرایط آن را بهتر کرد. یکی از شهر و شهرستان‌های لرستان که شرایط خوبی برای اجرای این طرح دارد بروجرد است.

 شهرستان بروجرد مکان‌های گردشگری طبیعی بسیاری دارد که می‌توان از آن‌ها در غالب گروه یا تک نفره دیدن کرد و لذت برد. در این مطلب قصد معرفی تعدادی از همین مناطق را داریم تا کمکی به رشد این صنعت و شناخت ایران عزیز کرده باشیم؛ همچنین شما می‌توانید بعد از این‌که این مناطق را دیدید با خرید راحت بلیط اتوبوس بروجرد تهران یا هر شهر دیگری از سایت‌های فروش بلیط به سفر خاطره انگیز خود پایان دهید.

مناطق گردشگری طبیعی بروجرد

چشمه سراب کرتول

چشمه سراب کرتول منطقه زیبا و بکر است که با توجه به رفت‌وآمد زیاد مردم به آن‌جا خوشبختانه دست‌نخورده باقی مانده است. این منطقه در دامنه کوه‌های گرین و قله‌های هجده‌یال واقع شده که برای دوستداران طبیعت  چالش پیاده‌روی هم دارد.

بعد از این‌که ده کیلومتر در جاده بروجرد اشترینان حرکت کردید از یک فرعی به سمت چپ بپیچید تا پس از هفت کیلومتر رانندگی به روستای توده‌زن برسید. زمانی‌که به آخر روستا رسیدید باید ماشین خود را پارک کنید تا با کمی پیاده‌روی به سرچشمه اصلی برسید. در صورت این‌که متوجه توضیخات ما نشدید به راحتی می‌توانید با کمی پرس‌وجو مسیر رود را بیابید و به آن‌جا بروید.

مجموعه تپه چغا

تپه چغا که به بام بروجرد نیز معروف است یکی از جاذبه‌های طبیعی است که کنار آن پارک تفریحی و استراحتگاه‌هایی برای مسافران ساخته شده. یکی از معروف‌ترین قسمت‌های بروجرد همین تپه چغا و مجموعه فدک است که متشکل از چندین دریاچه مصنوعی، مجسمه‌های زیبا، باغ پرندگان، پارک تفریحی، پیست اتومبیل رانی و دوچرخه سواری، خیابان سلامت و... است که همیشه تعداد زیاد مردم را در خود جای داده است. همان‌طور که گفته شد این تپه به بام بروجرد شهرت دارد. به منظور رفتن به بالای تپه، دو روش حرکت با وسیله‌های نقلیه پیاده‌روی را پیش رو دارید. مطمئنا انتخاب گروه‌های طبیعت گرد پیاده‌رویست. کنار پله‌هایی که برای رسیدن به بالای تپه ساخته شده، به‌ قسمت‌های مختلف پارک دسترسی دارید. در این پارک هتل چهار ستاره نیز ساخته شده تا شما شب را به راحتی استراحت کنید. همچنین محوطه‌هایی همراه با آلاچیق و... برای برپایی چادر تعببیه کرده‌اند که استفاده از آن‌ها رایگان است. بالای تپه چغا نمای زیبایی از کل شهر بروجرد مشخص است که علت شهرت این تپه به بام بروجرد هم همین است.

تنگه کَپرگه

تنگه کپرگه دیگر مکان دیدنی طبیعی شهر بروجرد است که شما به‌عنوان یک طبیعت‌گردی سخت و کوه‌نوردی دوست داشتنی به آن نگاه کنید. این تنگه که از آخر روستای شیخ‌میری شروع می‌شود و تا روستای ونایی ادامه دارد، در شمال غربی بروجرد واقع شده است. از وسط تنگه رودخانه دائمی عبور می‌کند که زیبایی مسیر و لذت آن را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید همراه با دوستان خود پیاده یا با دوچرخه از این مسیر عبور کنید. عبور از مسیر با پای پیاده 5 ساعت طول می‌کشد که با آب‌وهوای خوب آن‌جا مطمئنا زیاد خسته نمی‌شوید. شما می‌توانید پس از عبور از تنگه کپرگه به روستای ونایی بروید. ونایی نیز یکی از زیباترین روستاهای این شهر است و ارزش یک شب استراحت را دارد.

برای خرید بلیط اتوبوس همسفر (https://www.alibaba.ir/hamsafar) کلیک کنید.

در این تنگه جز پیاده‌روی می‌توانید در دو حوضچه آب گرم هم شنا کنید. همچنین یک پل سنگی و غاری به نام طاقچه در طول مسیر وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را هم ببینید.

روستای ونایی

در شمال غربی شهر بروجرد روستایی به نام ونایی ساخته شده. روستایی با ده‌ها چشمه، باغ‌های میوه و مردم خون‌گرم از که شما پذیرایی می‌کنند. قلعه تاریخی ونایی جزو آثار باستانی ایران است که به دلیل آب‌وهوای خوب این منطقه در گذشته، شاهان ساخته‌اند. همچنین کوه‌نوردان به دلیل وجود دشت زارها، قله‌ها و غارهای متعددی اطراف این روستا به آن‌جا می‌روند و طبق برنامه ای که دارند، هرروز از یک جاذبه طبیعی بازدید می‌کنند. شما می‌توانید از این روستای زیبا دیدن کنید و برای برگشت بلیط اتوبوس بروجرد تهران یا هر شهر دیگری را بخرید و برگردید.

جمع بندی

انتخاب این‌که با گروه یا به صورت تنها به گردش در این مناطق بروید به انتخاب خودتان بستگی دارد. اما وسیله نقلیه سفر را نمی‌توانید بدون دلیل انتخاب کنید. شما می‌توانید با ماشین شخصی خود به این شهر بروید و برای بازدید از هر مکان ماشین خود را شاید کیلومترها دورتر از شهر پارک کنید و دوباره از آن فاصله بگیرید. همچنین می‌توانید با اتوبوس به بروجرد بروید و برای بازدید از هر مکانی فقط تاکسی کرایه کنید و بدون نگرانی از دزدیدن ماشین یا تنها گذاشتن آن وسط بیابان به گردش خود ادامه دهید. در این صورت ترسی ندارید و زمانی‌که بازدیدتان تمام شد بلیط اتوبوس بروجرد تهران یا هر شهر دیگری را بدون دغدغه می‌خرید و سفر خود را به سرانجامی خوش تبدیل می‌کنید.

کد خبر 40696

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =