آخرین اخبار

با جانباختن ۱۵۳ نفر دیگر مجموع فوتی‌ها به ۱۲۰۸۴ نفر رسید / کل مبتلایان به ۲۴۸۳۷۹ نفر افزایش یافت

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۵ مورد بستری شدند.

 

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۵ مورد بستری شدند.


 لاری گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسید.


وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۲۰۹ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.  ۳۳۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۳۹۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.


سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.


لاری ادامه داد: مردم جدا از سفرهای غیرضروری و به ویژه سفر به استانهای خراسان رضوی و مازندران خودداری کنند.

کد خبر 40155

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
    0 0
    وضعیت کرونا به قول مسئولین و آمار ارائه شده بدتر شده ولی سازمان سنجش و بعضی از مسئولین اسرار به برگزاری کنکورهای ارشد و دکتری دارند! آیا ایشان به این نکته توجه ندارند که شرکت کنندگان از شهرها و از اقصی نقاط کشور به مراکز استان ها و دانشگاه های بزرگ وارد می شوند و پس از آزمون به شهرهای خود باز می گردند و جناب کرونا را با خود به سراسر کشور منتقل می کنند!؟ (مخصوصا حالا که سازمان بهداشت جهانی اظهار داشته که از طریق هوا هم منتقل می شود)؛ گیریم که در برگزاری آزمون همه پروتکل های بهداشتی رعایت شود مسیر طی شده قبل از آزمون از شهرستان تا محل برگزاری آزمون و اقامت پس از آزمون در شهرهایی مثل مشهد، تهران، اصفهان، قم و ... سپس بازگشت به شهرهای خودشان، بی ریسک است؟ توجه شده که پس از برگزاری آزمون به دست خودمان شبکه ای از انتقال را در کشور ایجاد کرده ایم!؟ البته آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه ها چون در همه شهرها برگزار می شود و شرکت کنندگان بومی محل خود هستند با ریسک بسیارکمتری برخوردار است مخصوصا که در اواخر مرداد برگزار می شود ولی آزمون ارشد و دکتری این طور نیست. بهتر است عاقلانه تر برخورد شود و