آخرین اخبار

تولید آستون مارتین DB5 پس از ۵۵ سال

شرکت آستون مارتین پس از ۵۵ سال، خودروی DB5 ۱۹۶۵ خود را دوباره تولید کرد.

 باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت آستون مارتین در سال ۱۹۶۵ تولید DB5 اصلی را پایان داد. پس از ۵۵ سال، این شرکت خط مونتاژ خود را دوباره به عقب بازگردانده و با همان طراحی یک خودروی دیگر را تولید کرده است. دلیل این امر این است که آستون مارتین به خودروی DB5 که در سال ۱۹۶۴ توسط شان کانری در فیلم Goldfinger رانده شد، ادای احترام کند.

برای خودرویی که قیمت آن ۲.۷۵ میلیون پوند تخمین زده شده است، می‌توانید تصور کنید که کارهای زیادی برای تولید آن و همینطور، جمع‌آوری اسباب‌بازی‌های مورد استفاده جیمز باند، انجام شده است. بر اساس گفته، طراحان این خودرو، ساخت آن و درست و دقیق جمع کردن قطعات DB5، بیشتر از ۴ هزار و ۵۰۰ ساعت وقت گذاشته شده است.

تولید آستون مارتین DB5 پس از ۵۵ سال

از مسلسل‌های دوگانه در جلو تا سیستم تحویل عملکرد صفحه نمایش دود در قسمت پشت، DB5 پر از وسایل جیمز باند است. این صفحه حتی دارای یک صفحه سقفی قابل جابجایی در سمت مسافر است، اما این یک ویژگی اختیاری است. پلاک چرخشی در جلو و عقب کاربردی است و در واقع دارای صفحات سه گانه است. علاوه بر این، آستون مارتین ریزه‌کاری‌هایی را برای DB5 در نظر گرفته است. از جمله این کارها، می‌توان به سیستم روغن‌پاشی پشت آن و پنجره ضد گلوله DB5 Goldfinger اشاره کرد. از نظر تجهیزات داخلی هم، DB5 به وسایل مورد استفاده جیمز باند تجهیز شده است.

تولید آستون مارتین DB5 پس از ۵۵ سال

موتور ۴ لیتری این خودرو دارای پنج دنده است که به صورت دستی تغییر خواهد کردو قدرت آن به ۲۹۰ اسب بخار می‌رسد. آستون مارتین اظهار داشت نهایت تلاش خود را در ساخت بدنه، موتور و تجهیزان DB5 Goldfinger انجام داده است تا بهترین کیفیت را برای مشتریان محدود آن به ارمغان آورد. گفتنی است، تولید این محصول فقط امسال ادامه دارد و آستون مارتین اعلام کرده که ۲۵ دستگاه از DB5 Goldfinger ساخته خواهد شد و تنها برای مشتریان خاص در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 39930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =