آخرین اخبار

راه‌اندازی خط جدید بی‌آرتی تهران در بزرگراه همت | از زین‌الدین تا میدان صنعت و منطقه ۲۲

شهردار تهران از ایجاد خط جدید بی‌آرتی در پایتخت خبر داد و گفت: این خط از زین‌الدین تا میدان صنعت در فاز اول و در فاز دوم از میدان صنعت تا منطقه ۲۲ خواهد بود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با ارائه لایحه دو فوریتی تحت عنوان لایحه دوفوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام مطالعات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران، گفت: ناوگان اتوبوسرانی تهران بیش از ۵۸۰۰ اتوبوس فعال دارد که ۶۰ درصد آن عمر بالای ۱۰ سال دارد.

وی در تشریح برنامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران، گفت: به قول‌های داده شده دولت توجه کرده و با کارخانجات وارد توافقاتی شدیم اما رقم توافقات از حوزه اختیارات ما فراتر بود. به همین دلیل باید اجازه شورا را اخذ کنیم.

شهردار تهران با بیان این که یک لایحه دو فوریتی دیگر روز یکشنبه تقدیم شورای شهر خواهیم کرد، گفت: لایحه دو فوریتی طرح تفصیلی منطقه ۲۲ روز یکشنبه تقدیم شورای شهر می‌شود البته ما فکر می‌کردیم این مسئله نیاز به مصوبه شورا ندارد چرا که قدم به قدم با شورا پیش رفتیم اما تشکیکی در این زمینه ایجاد شد و به همین دلیل لایحه را روز یکشنبه به شورا می‌آوریم و از نظر ما این مسئله اهمیت دارد و هر روز که دیرتر بررسی شود خسارات زیادی وارد می‌شود.

وی همچنین از ایجاد خط جدید بی‌آرتی خبر داد و گفت: این خط که مطالعات آن انجام شده از زین‌الدین تا میدان صنعت در فاز اول و در فاز دوم از میدان صنعت تا منطقه ۲۲ خواهد بود که فاز اول توسط خود شرکت واحد و فاز دوم توسط بخش خصوصی اجرایی خواهد شد.

دو فوریت لایحه اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام مطالعات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی اتوبوسرانی شهر تهران به تصویب رسید و همچنین بر اساس این مصوبه سقف معاملات شهردار تهران تا ۱۵ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا می‌کند.

کد خبر 39840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =