آخرین اخبار

  میزبان جام ملت ها ۱۰ ورزشگاه استاندارد باید داشته باشد / شانس کم ایران برای انتخاب

شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد رقابت فدراسیون ها برای برگزاری مسابقات جام ملت ها ۲۰۲۷ نشانگر اهمیت و جذابیت این رویداد و تاثیر آن در پیشبرد فوتبال آسیا است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  استادالدوحه، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز سه شنبه با دریافت ۵ درخواست از فدراسیون های ایران، قطر، هند، ازبکستان و عربستان سعودی درهای ثبت نام برای میزبانی رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ بست و کار خود را روی پرونده های ۵ فدراسیون خواهان میزبانی آغاز خواهد کرد. کشور میزبان این رقابت ها در سال ۲۰۲۱ مشخص خواهد شد.

شیخ سلمان گفت:" جام ملت های آسیا یک ایستگاه اصلی برای برجسته ترین تیم و ستارگان قاره آسیا است. ما به توانایی های چین اعتماد داریم تا دوره بعدی مسابقات در سال ۲۰۲۳ را با موفقیت برگزار کند.

وی افزود:" تصمیم AFC برای انتخاب کشور میزبان جام ملت های  ۲۰۲۷ در سال ۲۰۲۱، با هدف دادن فرصت بیشتر به کشور میزبان است چرا که با بالارفتن تعداد تیم های شرکت کننده به ۲۴ تیم که به معنای برگزاری ۵۱ بازی است باید ۸ تا ۱۰ ورزشگاه با استانداردهای بین المللی برای این مسابقات تجهیز شود. "

حضور ایران در بین کشورهای خواهان میزبانی، در صورت پذیرش این موضوع از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند یک اتفاق بزرگ را برای فوتبال ایران رقم بزند هرچند با توجه به وضعیت نامشخص فدراسیون فوتبال هیچ اطلاعات خاصی از پرونده خواست میزبانی مسابقات منتشر نشده است. با توجه به افزایش تیم ها در جام ملت ها و فرصت زمان ۶ ساله ای که بعد از مشخص شدن میزبانی وجود دارد باید دید آیا زیرساخت های فوتبال ایران می تواند تصمیم گیرندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا را مجاب به کسب میزبانی کند؟ البته که اختلاف نظرهای سیاسی کشورهای ایران و قطر با عربستان سعودی شاید شانس کشورهایی مثل هند و ازبکستان را برای برگزاری مسابقات افزایش بدهد.

کد خبر 38871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =