آخرین اخبار

اولین فیلم از سنگ قبر رومینا اشرفی که با داس پدرش به قتل رسید + جزئیات ناگفته

حوادث رکنا: اولین فیلم از سنگ قبر رومینا اشرفی که با داس پدرش به قتل رسید منتشر شد.

رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله که توسط پدرش در تالش به قتل رسید هنوز هم در صدر اخبار جنجالی قرار دارد. اکنون اولین فیلم از سنگ قبر رومینا اشرفی منتشر شده است.

یکی از اخبار تلخ و دردناک که در اوایل خردادماه رخ داد، قتل رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله اهل تالش بود که به دست پدرش با داس سربریده شد. بی شک قتل رومینا یکی از وحشتناک‌ترین جنایاتی است که در سال‌های اخیر رخ داده است، گرچه درسال‌های گذشته هم قتل‌های ناموسی نیز داشته ایم، اما حدت تلخی این پرونده را نداشته است.

رومینا اشرفی / ناگفته‌هایی از علت فرار دختر ۱۴ ساله تالشی
ماجرای این پرونده از ارتباط رومینا و بهمن خاوری -دوست و خواستگار رومینا- آغاز شد. سن بهمن حدودا دو برابر سن رومینا بود و برای ازدواج با مخالفت خانواده رومینا روبرو می‌شود و در نهایت فرار می‌کنند و پس از دستگیری آنها، رومینا به خانواده اش تحویل داده می‌شود. فرار رومینا به زعم پدرش یعنی بی آبرویی و در واکنش به این بی‌آبرویی، داس را برگردن دختر ۱۴ ساله‌اش نشاند و سرش را برید و بعد از قتل فرزندش از خانه روستایی بیرون آمد و گفت: "من غیرتم را ثابت کردم" و به این نحو نام «رومینا» هم در کنار دیگر قربانیان قتل‌های ناموسی قرار گرفت.


رومینا ۱۴ ساله دختری که در تالش کشته شد
قتل رومینا اشرفی به شیوه‌ای که گفته شد و به ویژه وقوع آن به دست پدرش واکنش‌های زیادی در جامعه به همراه داشت. از جمله اینکه بسیاری افراد خواستار مجازات پدر رومینا شدند. برخی قصاص نشدن پدر رومینا را ناعادلانه دانستند. برخی صرفا خواستار افزایش میزان حبس پیش بینی شده برای یک پدر قاتل شدند و برخی دیگر هم با صرف نظر از بحث درباره نوع مجازات، گفتند که این «نبود مجازات متناسب» برای «پدر» نیست که او را به قتل فرزندش وا داشته بلکه وقوع این «جنایت» و جنایات امثال آن ناشی از برخوردهای مردم با ماجرا است و اساسا «فرهنگ» مهم‌ترین موضوع در این زمینه است. 
کد خبر 38630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =