آخرین اخبار

شرط اولیای دم برای بخشش داماد قاتل

مرد جوانی که متهم است همسرش را در درگیری به قتل رسانده به شرط پرداخت دیه یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی از سوی اولیای‌دم بخشیده می‌شود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مردی که به اتهام همسرکشی از چهار سال پیش زیر تیغ قرار داشت وقتی برای دومین‌بار پای چوبه‌دار رفت، برای بخشش دوماه مهلت گرفت. خانواده مقتول برای بخشش او دیه یک‌میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی درخواست کرده‌بودند.

این مرد هفدهم فروردین سال ۹۵ همسر ۲۸ ساله خود را در محله نظام‌آباد خفه‌کرد. او بعد از دستگیری به قتل اعتراف کرد و گفت: همسرم دخترعمویم بود و او را دوست‌داشتم و از این قتل پشیمانم. پیک‌موتوری بودم و ظهرها برای ناهار به خانه می‌آمدم. روز قتل به خانه رفتم که بعد از ناهار با مادرش تلفنی حرف زد و بعد عصبانی شد. می‌گفت چرا بدگویی او را پیش خانواده‌اش کرده‌ام. ویترین خانه را شکست و قصد داشت به خانه برادرش برود که سد راهش شدم و با هم درگیر شدیم. در این درگیری خفه‌اش کردم.

او حکم قصاص گرفت و سال گذشته پای چوبه‌دار رفت، اما برای جلب رضایت شش‌ماه مهلت گرفت. خانواده مقتول دیه یک‌میلیارد و پانصدمیلیون تومانی می‌خواستند. خانواده مرد اعدامی همه زمین و املاک‌شان را فروختند و یک‌میلیارد تومان جور کردند. مهلت تعیین‌شده پایان‌گرفت و چند روز پیش دوباره پای چوبه‌دار رفت و این‌بار با تلاش واحد صلح‌وسازش دادسرای جنایی تهران، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بقیه پول دیه به ۳۰۰ میلیون تومان کاهش‌یافت. این‌بار خانواده مقتول گفتند این ۳۰۰ میلیون تومان باید تا دوماه دیگر تامین شود. در غیر این صورت حکم را اجرا می‌کنند.

منبع: جام جم

انتهای پیام/

کد خبر 38437

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =