آخرین اخبار

قهوه خانه‌ها و رستوران‌ها چه زمانی کامل بازگشایی می‌شوند؟

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: زمان بازگشایی قهوه خانه‌ها هنوز مشخص نیست و منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

 

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: زمان بازگشایی قهوه خانه‌ها هنوز مشخص نیست و منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تفریح در ایام تعطیل و برگزاری مراسمات عروسی در تابستان به نسبت سایر فصل‌ها پررنگ‌تر دیده می‌شود. استفاده از رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها از جمله مواردی است که تابستان را پر اهمیت‌تر می‌کند. اما امسال با تفاوت فاحشی در سفرها و استفاده از اماکن تفریحی مواجهیم.

کرونا و ورود بدون رفتش، همه را برای برنامه ریزی و سفرها سردرگم کرده است و از طرفی حفط سلامت جامعه بر مسائل اقتصادی پر اهمیت است.

برگزاری عروسی‌ها در روزهای گذشته با دستور رئیس جمهور آن هم به صورت کار ۵۰ درصد سالن‌ها بدون مانع شده است، اما اجازه برگزاری مراسم برای برخی‌ها به اتمام کرونا تلقی شده و افراد اقدام به رزرو سالن‌های عروسی کرده اند و متاسفانه بعد از این عمل پس از لغو قرارداد با پرداخت جریمه و در نهایت نارضایتشان همراه شده است.

البته گفتنی است در این بین برگزاری مراسمات در منازل هم منجر به افزایش آمار مبتلایان شده و همین امر تبعات اقتصادی و سلامتی را افزایش داده است. حال این سوال توسط بسیاری از متقاضیان رزرو سالن های پذیرایی و حتی قهوه خانه ها تداعی می شود که بالاخره زمان بازگشایی کامل سالن های پذیرایی و قهوه خانه چه زمانی مشخص می شود.
مراقب عقد قرارداد عروسی و عزا باشید
خسرو ابراهیمی نیا رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس، در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت کارکرد تالارهای عروسی، بیان کرد: در حال حاضر با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تالارهای پذیرایی با ۵۰ درصد ظرفیت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند و مشکلی در این رویه وجود ندارد.

این مقام مسئول در خصوص اعمال جریمه برای مشتریانی که مراسم خود را لغو می‌کنند، گفت: تالارهای پذیرایی بر اساس شرایط و قوانینی که اعمال شده اقدام به جذب مشتری می‌کنند و در صورتی که قوانین را زیر پا بگذارند و دیگر تابع آن چهارچوب مشخص شده فعالیت نکنند، با آن‌ها برخورد خواهد شد.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس با تاکید بر اینکه تالارها در صورت بستن قرار داد در ماه‌های مشخص حق کنسلی ندارند، ادامه داد: روال کار در این زمان این گونه است، در صورتی که تالاری در ماه‌های مهر، آبان، آذر و دی قرار دادی بسته باشد نباید افراد را در صورت کنسلی مراسم جریمه و از آن‌ها حق کنسلی دریافت کند.

ابراهیمی نیا تشریح کرد: اگر تالاری در ماه‌هایی که درگیر مشکلات کرونا بودیم قراردادی را با مشتریان ببندد و هم اکنون آن مشتری مراسم خود را کنسل کنند، تالارها مجاز به دریافت حق کنسلی هستند چرا که این افراد با علم و آگاهی اقدام به بستن قرارداد کرده اند و شکایتی در این مورد نباید داشته باشند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 37738

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =