آخرین اخبار

کتاب‌هایی که قرنطینه می‌شوند!

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیر اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از ضدعفونی و قرنطینه کتاب‌ها پس از بازگشایی این مجموعه خبر داد.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره فرآیند امانت دهی کتاب‌ها پس از بازگشایی کتابخانه ملی ایران در ایام شیوع ویروس کرونا، گفت: امانت دهی کتاب‌ها مانند گذشته ادامه دارد؛ با این تفاوت که به دلیل قرار داشتن در شرایط شیوع ویروس کرونا کتاب‌ها ضدعفونی و ۴۸ ساعت قرنطینه می‌شوند.

رضا شهرابی با اعلام این خبر گفت: با توجه به فراهم شدن امکان استفاده از کتابخانه ملی برای هر ۲ گروه عادی و پژوهشی، ۱ تیرماه نخستین روز بازگشایی، شاهد تکمیل ۳۰ درصد از ظرفیت تالارها بودیم.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان این مطلب که پیش بینی می‌شود طی روزهای آینده ۵۰ درصد اعضا از فضای تالارهای کتابخانه ملی استفاده کنند، افزود: در مدت مشابه سال گذشته و عموماً در ایام تابستان تالارهای کتابخانه ملی روزانه با ۷۰ درصد ظرفیت تکمیل می‌شد؛ اما با توجه به شرایط فعلی و بازگشایی مجدد کتابخانه ملی ایران در حال حاضر ۳۰ درصد از ظرفیت سالن‌ها تکمیل شده است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 37402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =