آخرین اخبار

زلزله، ژاپن و نیوزلند را لرزاند

شفقنا- طبق اعلام موسسه ژئوفیزیک آمریکا امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر سواحل ژاپن را لرزاند و چند ساعت بعد از آن هم زلزله ای دیگر به قدرت ۵.۵ درجه ریشتر نیوزلند را لرزاند.

 به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی عربی، مرکز زمین لرزه اولین زمین لرزه در عمق ۲۵ کیلومتری در منطقه چیبا در شرق توکیو واقع شده است البته هشدار سونامی صادر نشده است.

در همین راستا مرکز هواشناسی ژاپن قدرت زمین لرزه را ۶.۲ تخمین زده است و در سایت خود نوشت که خطر سونامی منطقه را تهدید نمی کند.

رسانه های ژاپنی گزارش دادند که این زمین لرزه که در ساعت ۴ و ۴۷ دقیقه به وقت محلی رخ داده است در اطراف توکیو هم احساس شده است.

هفته گذشته هم زمین لرزه دیگری با قدرت ۶.۳ ریشتر آبهای اقیانوس آرام در جنوب ژاپن را بدون آن که خطر سونامی را افزایش دهد ، لرزاند.

آژانس هواشناسی ژاپن اعلام کرد: این زمین لرزه در نزدیکی جزیره امامی در جنوب این کشور رخ داده است و این نشان می دهد که مرکز آن در عمق حدود ۱۶۰ کیلومتری اقیانوس بوده است.

و اما زمین لرزه دوم در نیوزلند در ساعت ۱۰:۲۰ دقیقه (۲۲:۲۰ به وقت گرینوویچ) در ساحل جزیره دور افتاده میلفورد بود.

انستیتوی ژئوفیزیک آمریکایی اعلام کرد که قدرت این زمین لرزه ۵.۵ ریشتر بود این در حالی است که یک رصدخانه لرزه نگاری محلی اعلام کرد که قدرت این زمین لرزه  ۵.۹ ریشتر بود.

طبق اعلام پلیس این زمین لرزه هیچ گونه خسارت مادی به دنبال نداشته است.

متن خبر را در آرتی دنبال کنید

کد خبر 37249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =