آخرین اخبار

رقابت غول‌های فناوری منجر به اخراج۱۲۰۰ نفر شد

شرکت نوکیا اعلام کرد که به دلیل سرمایه گذاری در فناوری 5G مجبور شده است ۱۲۰۰ نفر از کارکنانش در کشور فرانسه را اخراج کند.

شرکت نوکیا به تازگی اعلام کرده که به منظور پایین آوردن هزینه‌های این شرکت مجبور شده است حدود ۱۲۰۰ کارمند خود در کشور فرانسه را اخراج کند. این در حالی است که شرکت نوکیا واحد تولیدی مذکور را به شرط حفظ شغل افرادی که در آن فعالیت می‌کردند از Alcatel-Lucent International خریداری کرده بود اما اکنون این شرکت مجبور شده است بخش عمده‌ای از کارمندان این بخش را اخراج کند. شرکت نوکیا در حال حاضر با دو شبکه فناوری اریکسون و هواوی سر موضوع شبکه‌های 5G رقابت می‌کند و طبق اعلام نوکیا این شرکت به دلیل سرمایه گذاری بیشتر روی شبکه 5G ناچار به اخراج کارکنان خود شده است.

شرکت نوکیا

در ماه آوریل نوکیا اعلام کرده بود که قصد تعدیل نیروهای خود را دارد اما در آن زمان این شرکت به طور جدی قصد اخراج کردن کارکنانش را نداشت و به دنبال راهی برای کاهش هزینه‌های خود به میزان ۱۵۰ میلیون یورو بود تا بتواند بودجه ذخیره شده خود را از ۳۵۰ میلیون یورو به ۵۰۰ میلیون یورو برساند و به این تریتب تصمیم اخراج کارکنان به طور رسمی عملی شد.

اتمام قرارداد نوکیا با Alcatel-Lucent International

طبق اعلام نوکیا این شرکت تعهد داشت به مدت دو سال شغل کارکنان شرکت Alcatel-Lucent International را حفظ کند و پس از گذشت دو سال این شرکت توانایی اخراج نیروهایش را دارد. همچنین سخنگوی نوکیا اعلام کرد قرارداد مذگور در ماه جاری منقضی شد و از همین ماه نوکیا تصمیم به اخراج کارمندان خود گرفت.

مدیر عامل نوکیا نیز اعلام کرده است که با وجود اخراج ۱۲۰۰ کارمند از این شرکت، همچنان جزو کارفرماهای بزرگ در فرانسه است و تعداد بسیار زیادی از شهروندان این کشور در نوکیا فعالیت دارند. لازم به ذکر است نوکیا در حال حاضر حدود ۵۱۰۰ نفر کارمند دارد که از میان این تعداد حدود ۳۶۰۰ نفر در واحد خریداری شده از Alcatel-Lucent International فعالیت دارند.

انتهای پیام/

کد خبر 37204

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =