آخرین اخبار

پیشتازی بایدن مقابل ترامپ به ۱۴درصد رسید

بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری امسال در آمریکا با 14 درصد از رئیس جمهور این کشور پیش افتاده است.

خبرگزاری فارس: نظرسنجی انجام شده بر روس رأی‌دهندگان آمریکایی حاکی از برتری دورقمی «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌اِن‌اِن»، طبق نتایج نظرسنجی انجام شده توسط روزنامه «نیویورک تایمز» و دانشکده «سی‌یِنا»، ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان حامی بایدن و ۳۶ درصد حامی ترامپ بودند.

همچنین از میان رأی‌دهندگان فاقد جهت‌گیری حزبی، ۴۷ درصد درخصوص رأی‌دادن به بایدن اعلام تمایل کرده و ۲۹ درصد نسبت به ترامپ ابراز تمایل کردند.

طبق نتایج این نظرسنجی، از میان رنگین‌پوستان آمریکایی، ۷۹ درصد سیاه‌پوستان و ۶۴ درصد لاتین‌تبارها حامی بایدن هستند. از سوی دیگر ۴۴ درصد از سفیدپوستان حامی ترامپ و ۴۳ سفیدپوستان حامی بایدن هستند.

۴۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی قویاً با نحوه کشورداری ترامپ مخالف و ۲۶ درصد با آن موافق بودند. همچنین ۵۸ درصد با نحوه مقابله دولت ترامپ با ویروس کرونا مخالف و ۳۸ درصد موافق بودند. از سوی دیگر ۵۰ درصد مدیریت اقتصادی دولت او را قابل قبول و ۴۵ درصد آن را غیرقابل‌قبول توصیف کردند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد ۶۱ درصد از آمریکایی‌ها با نحوه رسیدگی دولت ترامپ به مسائل نژادی مخالف و ۳۳ درصد با آن موافق بودند. همچنین ۶۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با واکنش دولت او به اعتراضات نژادپرستی مخالف و ۲۹ درصد با آن موافق بودند.

پیش از این بر اساس نتایج نظرسنجی «رویترز-ایپسوس»، برتری بایدن در مقابل ترامپ به ۱۳ درصد افزایش یافته بود. تنها نقطه قوت ترامپ در مقابل بایدن طبق این نظرسنجی، مسئله اقتصاد بود. ۴۳ درصد شرکت‌کنندگان معتقدند که ترامپ به لحاظ اقتصادی برای آمریکا بهتر است، در حالی که این رقم برای بایدن ۳۸ درصد بود.

کد خبر 37159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =