آخرین اخبار

  عرضه سنگین ۱۱۳ میلیون دلاری در بازار ارز/ خریدار واقعی وجود ندارد/ دلار سبزه میدان برای کاهش قیمت آماده می شود

پنجمین روز هفته برای فعالان بازار ارز با افزایش معنادار عرضه ارز به ویژه دلار و یورو همراه شده است. روندی که از میانه روز گذشته نیز قابل مشاهده بود و باعث شد بسیاری از سفته بازان اقدام به فروش ارز کنند تا از نوسان کاهشی پیش رو عقب نمانند.

اختصاصی تابناک اقتصادی| عرضه سنگین ۱۱۳ میلیون دلاری در بازار ارز/ خریدار واقعی وجود ندارد/ دلار سبزه میدان برای کاهش قیمت آماده می شود

پنجمین روز هفته برای فعالان بازار ارز با افزایش معنادار عرضه ارز به ویژه دلار و یورو همراه شده است. روندی که از میانه روز گذشته نیز قابل مشاهده بود و باعث شد بسیاری از سفته بازان اقدام به فروش ارز کنند تا از نوسان کاهشی پیش رو عقب نمانند.

حال بر اساس اطلاعات اختصاصی خبرنگار تابناک اقتصادی از معاملات امروز بازار ارز، تا به این لحظه، 113 میلیون دلار آمریکا توسط بازارساز به بازار ارز عرضه شده است که از این رقم سنگین عرضه، تنها 947500 دلار معامله شده است که نشان از نبود خریدار در صف صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور دارد. به گونه ای که دلار آمریکا در صرافی های مجاز سطح کشور، به نرخ 19495 تومان از مردم خریداری می شود و بدون تغییر نسبت به روز قبل، به قیمت 19595 تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته می شود.

همچنین اطلاعات دریافتی تابناک اقتصادی نشان می دهد امروز در بازار ارز، حجم قابل توجهی یورو عرضه شده است که از این میزان، تنها 120 هزار یورو معامله نهایی شده است و حجم زیادی از یورو بدون مشتری مانده است. هم اکنون هر یورو در صرافی های مجاز سطح کشور، به نرخ 21959 تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به نرخ 21695 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز سه شنبه، تغییری نداشته است.

بر اساس این گزارش، مشاهدات میدانی خبرنگار تابناک اقتصادی از سطح بازار آزاد ارز تهران در محدوده سبزه میدان، نشان از افزایش معنادار عرضه دلار آمریکا دارد. برخی از افراد حاضر در سبزه میدان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشتند: از روز گذشته با افزایش عرضه به ویژه دلار مواجه شده ایم و امروز نیز حجم قابل توجهی دلار به کف بازار آزاد تزریق شده است و پیش بینی می شود نرخ ارز به ویژه دلار در ساعات پیش رو، مسیر کاهشی داشته باشد. به گفته یکی از فعالان بازار ارز، خریدار واقعی در بازار نداریم و مردم فقط نرخ می پرسند ولی کسی خریدار نیست، قیمت ها تنها بر روی کاغذ به ثبت می رسد. در لحظه انتشار این گزارش، جدیدترین قیمت ها از بازار آزاد ارز نشان می دهد که قیمت دلار که تا ساعتی پیش در کانال 20 هزار تومان معامله می شد، هم اکنون به رقم 19850 تومان رسیده است. مهم ترین دلیل این کاهش نرخ، به گفته فعالان بازار، اولا افزایش قابل توجه عرضه از سوی بازارساز و ورود دلار خانگی به بازار و ثانیا نبود خریداری واقعی در معاملات ارزی است.

این اظهارات در حالی است که در صرافی های بانکی همانگونه که بیان شد، با وجود عرضه 113 میلیون در یک روز، تنها شاهد تقاضای خرید تاچیزی از سوی متقاضیان بوده ایم.

کد خبر 37053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =