آخرین اخبار

مردم برای ورود به بازار بورس از مشاوران دارای شناسنامه استفاده شود

زنجان- مدیر عامل بورس تهران گفت: از مردم درخواست می شود برای ورود به بازار بورس از مشاوران دارای شناسنامه استفاده کنند و مراقب افراد سود جو باشند.

به گزارش خبرنگار بازار، علی صحرایی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز مالی بورس اوراق بهادار استان زنجان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار بازار در خصوص اهمیت سواد بازار بورس، گفت: سرمایه‌گذاران پس‌انداز خود را وارد بورس کنند ولی از منابع اصلی خود برای سرمایه‌گذاری استفاده نکنند. 

وی اظهار کرد: برای ورود به بازار سرمایه باید تخصص لازم وجود داشته باشد و از مردم درخواست می شود برای این منظور از مشاوران دارای شناسنامه استفاده کنند چرا که  افراد سود جوی در این خصوص زیاد است. 

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بورس زنجان با توجه به ظرفیت‌های استانی آغاز به کار می‌کند، گفت: بسیاری از مراکز بورس استیجاری بوده و در این میان برنامه‌ریزی برای ایجاد آن باید مد نظر قرار گیرد؛  زنجان از نظر جغرافیایی موقعیت مناسبی دارد. 

صحرایی به ظرفیت‌های بورس برای سرمایه‌گذاران اشاره کرد و افزود: در این محل افراد با هر میزان نقدینگی می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند. 

وی تصریح کرد: عدم رشد سواد مالی افراد به میزان رشد سرمایه‌گذاری‌ها از جمله مشکلات مهم است و توصیه ما این است که مردم به صورت غیر مستقیم در بورس فعالیت کنند. 

مدیر عامل بورس تهران افزود: ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت بورس استان زنجان پیش‌بینی شده و  ساخت این مجموعه دو سال زمان خواهد برد. 

صحرایی تاکید کرد: با توجه به آزادسازی سهام عدالت و سهام‌دار شدن بیش از ۴۹ میلیون نفر ایجاد زیرساخت‌های بورسی مورد توجه است. 

وی با بیان اینکه  پشتیبانی دیتا سنتر کشور از محل بورس زنجان انجام می‌شود، گفت: ضریب نفوذ سرمایه در استان زنجان بیشتر از میانگین کشوری است و این استان در زمینه بازار سرمایه از ظرفیت بالایی برخوردار می باشد. 

کد خبر 36823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =