آخرین اخبار

زوج‌های موفق و سالم چه ویژگی‌هایی دارند؟

زوج‌های موفق و خوشبختی هستند که بدلیل داشتن ویژگی‌هایی سالیان سال در کنار هم زندگی می‌کنند. در این مقاله به بررسی ویژگی زوج‌های موفق و سالم می‌پردازیم.

 زوج‌های موفق  ویژگی‌ها و راز و رمزهایی را در خود و زندگی شان پرورش و تقویت می‌بخشند و با بهره گیری از این ویژگی‌ها، خوشبختی زندگی خود را تضمین می‌کنند. در ادامه به بررسی دلایل موفقیت این افراد می‌پردازیم.

 هفت قانون طلاییِ بقای "عشق"

زوج‌های موفق خواسته‌ها و انتظارات خود را به صراحت می‌گویند
زوج‌های موفق قبل از ازدواج، توقعاتی که از یکدیگر دارند مطرح می‌کنند، اگر توافق اساسی با هم ندارند (برای مثال مرد فرزند می‌خواهد، ولی خانم مخالف است)، می‌توانند به شروع و یا خاتمه ازدواج به طور جدی فکر کنند. بعد از ازدواج، زوج‌های موفق به طور منظم در مورد توقعات و انتظاراتشان با هم صحبت می‌کنند و اگر اختلافی پیش آمد، آن را به زمان دیگری موکول می‌کنند تا همدیگر را درک کنند و به توافق برسند.

آن‌ها به همدیگر می‌گویند «دوستت دارم»
شما می‌دانید که همسرتان دوستتان دارد. همسرتان می‌داند که شما دوستش دارید. با این حال، این مهم است که واقعا هر روز به زبان بیاورید دوستش دارید. این عبارت ساده واقعا روحیه شما را بالا برده و خشنودتان می‌کند. زوج‌های خوشبخت روزشان را با این عبارت شروع کرده و حتی در بین روز از به زبان آوردن آن غافل نمی‌شوند حتی از طریق یک پیامک ساده.

زوج‌های موفق فردیت خود را حفظ می‌کنند
بعد از ازدواج استقلال زوج‌ها کم می‌شود اگر افراد فرزند داشته باشند روز به روز وابستگی بیشتر می‌شود و گاهی افراد احساس خستگی می‌کنند. زوج‌های موفق می‌دانند حتی اگر به هم علاقه داشته باشند، گاهی احساس خستگی می‌کنند. آنان یکدیگر را تشویق می‌کنند تا همیشه”ما” نباشند و زمانی هم برای “خود” داشته باشند و به کارهای مورد علاقه خود بپردازند. بدین ترتیب زوج فردیت خود را حفظ می‌کند و زندگی، شاداب می‌شود.

زوج‌های موفق همدیگر را مرکز توجه قرار می‌دهند
آنان همدیگر را دست کم نمی‌گیرند و همیشه به فکر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند. معمولاً افراد چند سال پس از ازدواج مانند سال‌های اول به هم توجه نمی‌کنند. ولی زوج‌های موفق، کارهای کوچک نظیر اولویت قرار دادن نیازها و کارهای همسر و کارهای بزرگ نظیر احترام و گوش کردن به حرف‌های هم را مدنظر قرار می‌دهند. ازدواج دریای تغییرات است. شما اغلب فراموش می‌کنید همسرتان مهم است و به او توجه نمی‌کنید. درعوض به کار، سرگرمی و دوستان اهمیت می‌دهید، ولی زوج‌های موفق همدیگر را مرکز توجه قرار می‌دهند.

به یکدیگر گوش می‌دهند
زوج‌های خوشبخت هر روز با دقت به حرف‌های یکدیگر گوش می‌دهند. چه بهتر از این؟ آن‌ها به همدیگر فرصت صحبت کردن می‌دهند. در یک رابطه گوش دادن اغلب مهم‌تر از معاشرت کردن است. آن‌ها از یکدیگر پرس و جو می‌کنند تا از احساس همسرشان مطلع شوند. زوج‌هایی به یکدیگر گوش می‌کنند که واقعا با یکدیگر در ارتباط بود و یکدیگر را درک می‌کنند.

منبع: خبرگزاری سلامت

انتهای پیام/


 
کد خبر 36817

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =