آخرین اخبار

اعلام آمادگی ونزوئلا برای مذاکره با آمریکا

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به ادعای همتای آمریکایی خود، از آمادگی برای دیدار با «دونالد ترامپ» خبر داد.

 

رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به ادعای همتای آمریکایی خود، از آمادگی برای دیدار با «دونالد ترامپ» خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از تی آر تی، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا، به دنبال ابراز تمایل دونالد ترامپ برای دیدار با او از آمادگی برای مذاکره با رئیس‌جمهوری آمریکا در زمان مناسب خبر داد.

روز یکشنبه، ترامپ با اظهارنظر خود درباره آمادگی برای دیدار با مادورو، باعث شگفتی شد زیرا روابط میان دو کشور از زمان به قدرت رسیدن ترامپ بدتر شده و ترامپ، رئیس‌جمهوری ونزوئلا را دیکتاتور خوانده و تحریم‌های شدیدی علیه دولت ونزوئلا به اجرا گذاشته است.

واکنش‌ها به سخنان ترامپ باعث شد او حرف خود را پس بگیرد و اکنون می‌گوید حاضر است با مادورو تنها درباره انتقال قدرت صحبت کند. او گفته است کماکان از خوان گوایدو، رهبر مخالفان به عنوان رهبر مشروع ونزوئلا حمایت می‌کند.

آمریکا به همراه شماری از کشورهای غربی «خوان گوایدو» را به عنوان رئیس‌جمهوری ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند.

سایت پولیتیکو می‌گوید فشار بر آقای ترامپ باعث شد تا او موضع خود را تغییر دهد.

ترامپ در مصاحبه اولیه با سایت اکسیس گفته بود به گوایدو، رهبر مخالفان اعتماد چندانی ندارد.

ترامپ در سال ۲۰۱۸ هم برای دیدار با مادورو اعلام آمادگی کرده بود اما چنین اتفاقی نیفتاد و آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه ونزوئلا به اجرا گذاشت.

ماه پیش ونزوئلا ۱۳ نفر از جمله دو آمریکایی را به اتهام تلاش برای کودتا بازداشت کرد و نیکلاس مادورو، دولت آمریکا را به رهبری کودتا علیه خود متهم نمود.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 36815

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =