آخرین اخبار

شکار شهاب‌سنگ؛ فرصت اشتغال‌زایی

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از برگزاری کارگاه آموزشی پیشرفته "شکار شهاب سنگ، فرصتی استثنایی برای ایجاد اشتغال در شرق ایران" به همت جهاددانشگاهی استان خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا،  مجتبی ابراهیمی اظهار کرد: از آنجا که طبق آمار موجود شهاب‌سنگ‌ها بسته به نوع، وزن، مشخصات ظاهری و عمر خود از هر گرم ۱۰ دلار تا هر گرم ۴۰۰۰ دلار ارزش‌گذاری می‌شوند، این حیطه شغل مهمی است.

وی افزود: از سویی دیگر، طبق بررسی‌های انجام‌شده در هر ۰.۷ درصد کیلومتر مربع حتما یک شهاب سنگ سقوط کرده‌است. در برخی کشورها نظیر عمان که به این ظرفیت پی برده‌اند، شکار شهاب‌سنگ‌ها جزو مشاغل بسیار پردرآمد محسوب می‌شود و صدها نفر نیز به این شغل مشغول هستند.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: در این راستا، معاونت آموزشی این سازمان قصد دارد با توجه به ظرفیت‌های مشخص درخصوص این موضوع در استان، کارگاه آموزشی پیشرفته "شکار شهاب سنگ، فرصتی استثنایی برای اشتغال در شرق ایران" با تدریس دکتر علیرضا عابدی، متخصص زمین‌شناسی اقتصادی را برگزار کند.

ابراهیمی ادامه داد: متقاضیان شرکت در این کارگاه می‌توانند حداکثر تا ۱۰ تیرماه از طریق سامانه jdrooyesh.ir در این کارگاه ثبت‌نام کنند.

وی گفت: این کارگاه در ۱۲ تیرماه جاری از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در جهاددانشگاهی برگزار می‌شود، علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۲۲۱۹۰۰۱ تماس حاصل کنند.

کد خبر 36747

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =