آخرین اخبار

دارندگان چک برگشتی دوباره دسته چک می‌گیرند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا زمینه لازم برای صدور دسته چک جدید برای صادر کنندگان چک برگشتی فراهم شده است.

با شروع شیوع ویروس کرونا در کشور، ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا طی مصوبه‌ای به تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۸، تمام محرومیت‌ها و محدودیت‌های افرادی که دارای چک برگشتی (که در ماده ۵ مکرر قانون صدور چک تصریح شده است) در بازه اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ هستند را به مدت ۳ ماه از تاریخ برگشت تعلیق کرد. ۲۰ روز بعد از تصویب مصوبه مذکور، این مصوبه توسط بانک مرکزی به همه بانک‌ها ابلاغ و عملیاتی شد.

دارندگان چک برگشتی دوباره دسته چک می‌گیرند

طبق متن مصوبه مذکور، تمام محرومیت‌ها و محدودیت‌های افرادی که دارای چک برگشتی (که در ماده ۵ مکرر قانون صدور چک تصریح شده است) در بازه اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ هستند به مدت ۳ ماه از تاریخ برگشت تعلیق شد. به عبارت دیگر، قرار بود سایر محرومیت‌ها و محدودیت‌های افرادی که دارای چک برگشتی هستند، همچنان اجرایی باقی بماند.

یکی از موارد مذکور، عدم صدور دسته چک جدید برای افرادی بود که چک برگشتی داشتند، موضوعی که هم در ماده ۲۱ مکرر قانون صدور چک (مصوب آبان ۹۷) و مواد ۴ تا ۶ ابلاغیه بانک مرکزی در تاریخ ۲۳ خردادماه ۹۷ درباره «دستورالعمل حساب جاری (ریالی)» مورد تاکید قرار گرفته است.

۲۲۳۲۲۵


 
کد خبر 36736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =