آخرین اخبار

۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
عربستان اعلام صلح کرد؟

ایسنا نوشت: سفیر عربستان در یمن اعلام کرد دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب (مورد حمایت امارات) به توافق آتش‌بس و آغاز مذاکرات برای اجرای توافق صلح دست یافتند.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، محمد آل جابر، سفیر عربستان در یمن امروز، دوشنبه در توییتر نوشت: در ادامه تلاش‌های عربستان و کشورهای ائتلاف سعودی برای توقف خونریزی‌ها، پایان درگیری‌ها و حفظ وحدت، دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب با درخواست آتش‌بس فراگیر در ابین و توقف تنش در تمامی استان‌ها و آغاز نشست‌های کمیته‌های طرفین در عربستان جهت اجرای فوری توافقنامه ریاض موافقت کردند.

وی اشاره کرد: تلاش‌هایی که قبلا عربستان و کشورهای ائتلاف برای تحقق توافقنامه ریاض صورت دادند با چالش‌های مختلف روبه‌رو و در نهایت متوقف شدند و اوضاع از دست خارج شد. این مرحله مستلزم اراده سیاسی و همکاری جدی از طرفین توافقنامه در راستای خدمت به منافع ملی و بازگشت موسسات کشور برای انجام وظایفشان است.

این اعلام سعودی چند هفته بعد از درگیری‌های شدید بین نیروهای عبد ربه منصور هادی و نیروهای شورای انتقالی در استان ابین و جزیره سقطری صورت می‌گیرد.

همچنین ۱۵ حزب سیاسی یمن اقدامات خصمانه شورای انتقالی جنوب در دو استان ارخبیل سقطری و عدن در جنوب را محکوم کرده و از عبد ربه منصور هادی،‌ رئیس دولت مستعفی یمن خواستند اقدامات بیهوده شبه‌نظامیان جدایی طلب را متوقف کند.

در بیانیه مشترک این ۱۵ حزب آمده است: حوادث تاسف بار استان ارخبیل را در پی اقدام شبه نظامیان شورای انتقالی در حمله به شهر حدیبو مرکز استان ارخبیل و اشاعه آشوب و تروریسم مشاهده کردیم، نیروهای دولت منصور هادی باید این شبه‌نظامیان را متوقف کنند.

310 310

کد خبر 36697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =