هشدار سازمان هواشناسی / پیش‌بینی رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط کشور

کارشناس هواشناسی گفت: امروز در شمال شرق کشور و سواحل دریای خزر رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، از استمرار بارش باران در برخی نقاط  کشور خبر داد و گفت: امروز در شمال شرق  کشور و شرق سواحل دریای خزر رگبار باران، همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی افزود: امروز در جنوب استان تهران، قم، سمنان، یزد، ایلام، خوزستان، بوشهر، جنوب فارس و خلیج فارس وزش باد شدید خواهد شد که در مناطق مستعد گرد و خاک ایجاد می‌کند.

نقشینه ادامه داد: روز دوشنبه طی ساعات بعدازظهر در استان‌های هرمزگان، غرب سیستان و بلوچستان، قم و مرکزی افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی از استمرار بارش در شمال غرب کشور خبر داد و گفت: روز سه شنبه در سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در شمال غرب و سواحل دریای خزر رگبار خواهیم داشت.

به گفته وی، طی روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه در ساعات بعدازظهر برای جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق اتفاق می‌افتد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی ۲ روز آینده خلیج فارس مواج است، بیان کرد: از امروز تا پایان هفته نوار شرقی ایلام بادهای شدید موسمی خواهیم داشت که در استان‌های سیستان و بلوچستان بویژه منطقه زابل خیزش گرد و خاک همراه با کاهش دید و کیفیت ایجاد می‌کند.

دمای پایتخت افزایش می‌یابد

نقشینه درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران بیان کرد: طی ۵ روز آینده آسمان تهران صاف گاهی نیمه ابری خواهد بود، ضمن آنکه امشب احتمال وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در مناطق جنوب تهران وجود دارد.

به گفته وی، روز سه شنبه بارش پراکنده در تهران رخ خواهد داد که در ارتفاعات شرق استان رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان از افزایش دما در پایتخت خبر داد و گفت: طی امروز و فردا بیشینه دما ۳۰ درجه سانتی گراد است و  انتظار می‌رود از روز چهارشنبه افزایش نسبی دما در پایتخت رخ دهد.

انتهای پیام/

کد خبر 33127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =