آخرین اخبار

احتیاطات در رابطه زناشویی در دوران کرونا| ماسک زدن و پرهیز از بوسیدن

پژوهشگران دانشگاه هاروارد توصیه می‌کنند زوج‌هایی که همراه هم در قرنطینه نبوده‌اند، هنگام آمیزش جنسی باید ماسک بزنند و از بوسیدن پرهیز کنند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هلث‌دی نیوز سه پزشک دانشگاه هاروارد در مقاله‌ای که در ژرونال «سالنامه‌های پزشکی داخلی» منتشر کرده‌اند، توصیه‌های دیگری را در مورد رابطه جنسی زوج‌ها در دوران شیوع ویروس کرونا ارائه کرده‌اند.

با اینکه هنوز معلوم نیست که خود آمیزش جنسی باعث انتقال ویروس کرونا شود یا نه اما ثابت شده است که قطرک‌های تنفسی که هنگام سرفه یا عطسه کردن یا حرف زدن از دهان خارج می‌شوند، ویروس را در تماس‌های نزدیک به دیگران منتقل می‌کنند.

به گفته این پژوهشگران به نظر می‌رسد تماس‌های نزدیکی که در هنگام رابطه جنسی پیش‌می‌آید، خواه نا خواه خطر انتقال ویروس را از یک فرد دچار عفونت اما بدون علامت به فرد دیگری که عفونت ندارد،  بالا ببرد.

این پژوهشگران این توصیه‌ها را برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا را در حین تماس جنسی ارائه کرده‌اند:

- پرهیز از تماس جنسی قاعدتا امکان انتقال ویروس را از این راه برطرف می‌کند- اما این گزینه‌ای نیست که همه بتوانند رعایت کنند.

- پرهیز از آمیزش جنسی با کسی که کووید-۱۹ دارد یا دچار تب، سرفه، خستگی و از دست رفتن حس بویایی و چشایی است.

- دوش گرفتن پیش و پس از آمیزش.

- پرهیز از فعالیت‌های جنسی که شامل انتقال دهانی مایعات بدنی است، مانند بوسیدن

- پاک کردن محل فیزیکی آمیزش با آب و صابون یا الکل.

این پژوهشگران می‌گویند حتی آمیزش جنسی میان زوج‌هایی که همراه هم در یک خانه ایزوله هستند، ممکن است خطراتی داشته باشد، چرا که یک نفر ممکن است دچار عفوت باشد و به علت بی‌علامت بودن از عفونت خود آگاه نباشد. البته آنها در این مورد ماسک زدن را توصیه نمی‌کنند.

کد خبر 32907

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =