آخرین اخبار

۲میلیون نفر از ثبت نام کنندگان خودرو، متقاضی واقعی هستند/ بازار خودرو چه زمانی متعادل می شود؟

جعفرپور گفت: حدود ۶ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو ثبت نام کردند که بین یک تا ۲ میلیون نفر متقاضی واقعی هستند.

 باشگاه خبرنگاران جوان، جعفرپور مدیرکل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص فروش فوق العاده خودرو تصریح کرد: حدود ۶ میلیون نفر در این مرحله از طرح فروش فوق العاده خودروسازان شرکت کرده اند و طی بررسی هایی که امروز از طریق بانک های اطلاعاتی برای سنجش صحت اطلاعات انجام شد، نهایتا ۵.۵ میلیون نفر وارد قرعه کشی می شوند که  ریزش کمتر از ۱۰ درصدی داشتیم.

او در پاسخ به این سوال که از این تعداد چقدر تقاضای واقعی وجود دارد و چه تعداد به دنبال سود اختلاف قیمت فروش خودرو هستند گفت: به خاطر انباشتگی تقاضا طی چند سال اخیر، به نظر می رسد ۲ میلیون نفر متقاضی واقعی باشند البته بیش از آن را نمی توانیم اکنون قضاوت کنیم و در مرحله های بعدی فروش مشخص می شود.

جعفرزاده افزود: عدد کارشناسی و بررسی شده در جلسات ما بین یک تا ۲ میلیون نیاز واقعی است و مابقی افراد برای سرمایه گذاری ورود پیدا کرده اند.

این مقام مسئول درباره اینکه چه تدبیری برای این تقاضای مازاد که در طرح های بعدی هم ورود پیدا می کنند، اندیشیده شده است گفت: امسال پیش بینی تولید یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه تولید خودرو را داریم که به تقاضای واقعی نزدیک است از این رو انتظار می رود تقاضا رفته رفته کمتر شود و بازار از این حالت سوداگرانه فاصله می گیرد.

او ادامه داد: طی مرحله های بعدی ثبت نام به اعداد ۲ میلیون متقاضی نزدیک می شویم. در کل امسال ۸ مرحله ثبت نام خودرو خواهیم داشت.

جعفرپور در پاسخ به این سوال که بازار چه زمانی متعادل می شود گفت: تا نیمه سال ۹۹ یا حداکثر پاییز به تعادل می رسیم و اعتماد نسبی بین مصرف کننده ها ایجاد شود تا فقط آنهایی که نیاز واقعی به خودرو دارند اقدام به خرید کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: خودروسازان عمده تعهدات در سال گذشته  را برآورده کرده اند و امسال  ۷۵۰ هزار دستگاه تعهد دارند  که مقرر شده به ازای هر دو خودرو که از تعهدات قبلی تحویل دهند اجازه ثبت نام یک خودرو دارند به گونه ای که امسال در صورت تحویل همه تعهدات، حدود ۴۰۰ هزار دستگاه اجازه فروش از طریق قرعه کشی دارند.

انتهای پیام/

کد خبر 32654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =