آخرین اخبار

۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
اسرائیل موشک بالستیک آزمایش کرد

رژیم صهیونیستی بار دیگر با برهم زدن فضای امنیتی منطقه غرب آسیا چندین هدف آزمایشی در دریا را با شلیک موشک بالستیک مورد اصابت قرار داد.

 

به گزارش امروز (چهارشنبه) روزنامه تایمز اسرائیل، صنایع هوافضا اسرائیل با شلیک موشک‌های بالستیک کوتاه برد، دو هدف شناور در دریا را هدف قرار داده است.

در این گزارش ادعا شده که موشک‌های بالستیک رژیم صهیونیستی اهدافی در مسافت کوتاه ۹۰ کیلومتری و همچنین ۴۰۰ کیلومتر را مورد اصابت قرار داده است.

براساس اعلام صنایع هوافضا رژیم صهیونیستی، سیستم تسلیحات توپخانه با برد بلند موسوم به لورا (LORA) اولین هدف را در فاصله ۹۰ کیلومتری و سپس هدف بعدی را در فاصله ۴۰۰ کیلومتری مورد اصابت قرار داد.

رژیم صهیونیستی سالهاست با انجام آزمایش‌های موشکی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای امنیت منطقه غرب آسیا را به خطر انداخته است. این رژیم مرداد ماه سال گذشته نیز سیستم دفاع موشکی پیکان ۳ را در ایالت آلاسکا آمریکا آزمایش کرد.

از دیگر تحرکات ضدامنیتی رژیم تل آویو در منطقه می‌توان به شلیک آزمایشی موشک در آذرماه سال گذشته که رسانه‌های صهیونیستی آن را از نوع جریکو ارزیابی کردند، اشاره کرد. شلیک این موشک "اتمی" با واکنش محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران مواجه شد و وی با انتشار توئیتی از آمریکا و کشورهای اروپایی طرف برجام برای اتخاذ استاندارد دوگانه در قبال ایران و اسرائیل انتقاد کرد.

کد خبر 32173

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =