آخرین اخبار

برخی افراد که در روزهای اخیر اقدام به فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها کرده‌اند، با ارقام بسیار پایینی درباره قیمت این سهام روبه‌رو شدند.به گزارش خبرگزاری فارس، برخی از دارندگان سهام عدالت اعلام کردند، در حالی که ارزش روز سهام عدالت بیش از هشت میلیون تومان است ولی وقتی برای تقاضای فروش 30 درصد سهام به بانک مراجعه کردیم، متصدی بانک بعد از کلی ضرب و تقسیم اعلام کرد در این مرحله فقط 450 هزار تومان پول نقد به شما تعلق می‌گیرد!
یکی از این افراد با بیان اینکه وقتی به متصدی بانک گفتم، چطور سامانه نشان می‌دهد که ارزش روز سهام من بیش از هشت میلیون تومان است، گفت: عدد و رقم‌هایی که در سامانه‌ اعلام می‌شود، به درد ما نمی‌خورد، آنچه که در بانک از  فروش 30 درصد سهام عدالت به شما تعلق می‌گیرد، فقط 450 هزار تومان است.
این در حالی است که ارزش 30 درصد سهام عدالتی که مجموعش 8 میلیون تومان است حداقل 2 میلیون تومان می‌شود و ظاهرا برخی بانک‌ها به یک پنجم قیمت واقعی می‌خواهند سهام عدالت را بخرند!
بهرحال کارشناسان بورسی به سهامداران عدالت توصیه می‌کنند، به خاطر ارزنده بودن سهام عدالت، از عجله کردن در فروش آن خودداری کنند، چون دلالان می‌خواهند به قول معروف این سهام را مفت از چنگشان بیرون بکشند.
به گفته یک کارشناس، سهام عدالت مانند باغی است که درختان آن تازه به بار نشسته و گرچه این باغ به صورت ارث رسیده است، اما حیف است مردم برای گذران هزینه‌های جاری، سهام عدالت ارزنده خود را با بهای بسیار ناچیز بفروشند.
در این زمینه، محمدرضا معتمد، عضو هیئت مدیره سازمان بورس اعلام کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از 17 خرداد ماه وارد بورس می‌شوند. همه سهامداران عدالت چه آنهایی که روش مدیریت مستقیم یا روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده باشند، در 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی سهامدار هستند.
وی افزود: سهامداران عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت وارد بورس می‌شوند و به عنوان سهامداران این شرکت‌های سرمایه‌گذاری شناخته می‌شوند.
کد خبر 31747

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =