آخرین اخبار

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عاملان کلاهبرداری از شهروندان به روش اسکیمر خبر داد.

، سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در خبر تازه ای گفت: با توجه به ارجاع شکوائیه احدی از شهروندان تایباد ( توابع استان خراسان رضوی) به پلیس فتا این شهرستان رسیدگی به موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا شهرستان موصوف قرار گرفت.

 

سرهنگ جهانشیری اضافه کرد: شاکی در اظهارات اولیه خود از برداشت مبلغ 590میلیون ریال از حسابش به صورت غیر مجاز خبر داد و اذعان داشت علی رغم نگهداری صحیح از کارت عابر بانک خود و عدم واگذاری آن به فرد دیگری به صورت ناگهانی این مبلغ از حساب وی کاسته شده است.
خرید دلار در صرافی راز کلاهبرداران اسکیمری را لو داد

این مقام مسئول ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا تایباد مشخص شد وجوه برداشت شده صرف خرید دلار در مرکز دلار فروشی های مشهد شده است و با پی گیری های بعدی سرنخهایی از کلاهبرداری تحت عنوان اسکیمر بدست آمد.

وی تصریح کرد: در تلاش تیم تحقیقاتی پلیس فتا شهرستان تایباد و تربت جام مشخص شد شاکیان دیگری با روش مشابه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند و پس از بررسی های لازم ظن کارشناسان در خصوص وجود دستگاه اسکیمر یا همان کپی کارت عابر بانک و وجود دستگاه موصوف در شهرستان تربت جام بالاگرفت و کارشناسان با کارتیمی و تلاشهای فنی، عملیاتی موفق به شناسایی سه متهم در همین رابطه شدند.

جهانشیری در تکمیل پرونده گفت: در بررسی های اولیه از متهم ردیف اول که با 25 سال سن دارای سوء سابقه و به جرم برداشت غیر مجاز تحت تعقیب پلیس فتا استان غربی کشور قرار داشت مشخص شد، دستگاه اسکیمر را وی خریداری کرده و با همدستی دو متهم دیگر که به ترتیب 27 و 31 سال سن و دراین فعالیت کلاهبردارانه مشارکت داشتند؛ اقدام به نصب دستگاه اسکیمر در مغازه سوپر مارکت کرده و با سوء استفاده از بی توجهی مشتریان مغازه در وارد نمودن رمز کارت عابر بانک ، کارت بانکی قربانیان را کپی و در نهایت در کلان شهر مشهد اقدام به خرید دلار از دستفروشان کرده بودند.
دستگیری کلاهبردارانی که به روش اسکیمری اخاذی می کردند

رئیس پلیس فتا استان باتاکید بر لزوم حفظ رمزهای عبوربه شهروندان توصیه کرد : به تازگی وجود دستگاه های اسکیمر در سطح کشور زیاد شده لذا تنها راه پیشگیری از برداشت غیر مجاز و کپی شدن کارت عابر بانک، عدم افشای رمز می باشد بنابراین فریب ارزانهای بی دلیل را نخورده و در خریدهای خود از دستگاه کارت خوان، رمز کارت خود را ، در نهایت دقت و مراقبت از افشای آن با دست خود وارد نمایید.

شایان ذکر است پلیس فتا از کلیه کاربران می خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع گردند

کد خبر 31681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =