آخرین اخبار

پمپئو: حوادث اخیر آمریکا یک فاجعه است

وزیر خارجه آمریکا با تقدیر از اقدامات دونالد ترامپ تصریح کرد خشونت‌ها و اعتراض‌های اخیر در این کشور قابل قبول نیست

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز و در واکنش به حوادث اخیر و اعتراضات در کشورش، آن را یک فاجعه توصیف کرد.

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، در ارتباط با مسائل مختلف از جمله تحولات داخلی آمریکا و موضوعات بین المللی صحبت کرد و گفت: نخست اجازه دهید از طرف خودم به خانواده آقای فلوید و همه مردمی تسلیت بگویم که به واسطه این خشونت‌ها تحت تأثیر قرار گرفته اند. این اقدام خوبی نیست. این یک فاجعه است. اقدامات افسران پلیس بی شرمانه بوده است.

وی سپس با تلاش برای حمایت از دولت دونالد ترامپ در مواجهه با اعتراضات گفت: اقداماتی که دولت تاکنون انجام داده است، شامل این موضوع می‌شود که سریعا اقدام کرد و وارد عمل شد. شما شاهد سخنان رئیس جمهور ترامپ بودید. شما دیدید که دادستان کل در ارتباط با این موضوع صحبت کرد که وزارت دادگستری در حال انجام دادن چه اقداماتی است و چگونه با سرعت در حال انجام دادن تحقیقات در ارتباط با این حادثه‌ای است که به وقوع پیوست.

وزیر خارجه آمریکا سپس با اشاره به خشونت‌ها و اعتراض‌های آمریکا گفت: شما شاهد بودید که رئیس جمهور ترامپ در ارتباط با این حقیقت صحبت کرد که این خشونت، این آشوب گری و این غارتگری غیر قابل قبول است. او این پیشنهاد را مطرح کرد که دولت فدرال همه کمک‌های لازم و مناسب را ارائه خواهد کرد و مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با فرمانداران گفتگو کرد تا در صورت لزوم، کمک‌های لازم را به منظور حفاظت از معترضان صلح آمیز و افراد، ارائه نماید.

او همچنین در ادامه با بیان اینکه کشورش وارد یک تراژدی شده است، گفت: فکر می‌کنم همچنان باید منتظر ماند و دید این تجمعات چگونه آغاز شد؛ زیرا این اعتراضات صلح آمیزی بود که توسط افرادی انجام شد که به صورت واضح و مشخصی به واسطه اقدام پلیس علیه جورج فلوید ناراحت و عصبانی بودند. من دقیقا نمی‌دانم این روند چگونه به این نقطه ختم شد، اما ما قبلا هم شاهد این الگو بودیم. ما شاهد بودیم که برخی از شهرداران در ارتباط با این حقیقت صحبت می‌کنند که افرادی از جاهای دیگر به این مناطق آمدند و سبب ایجاد ویرانی‌هایی شدند و همه کسب و کارهای کوچک را از بین بردند. این اقدام به واقع یک فاجعه و تراژدی محسوب می‌شود.

پلیس شهر مینیاپولیس هفته گذشته جورج فلوید، شهروند بی دفاع سیاه پوستی را که مدعی بود «کلاهبرداری» کرده، به شکل فجیعی خفه کرد و به قتل رساند. طبق ویدئویی که از قتل این تبعه سیاه‌پوست آمریکایی منتشر شده، پلیس پس از توقف، او را به زمین می‌زند و در حالی که بر گردن او زانو زده است، دستانش را از پشت می‌بندد. در این لحظه فلوید فریاد می‌زند که نمی‌تواند نفس بکشد و التماس می‌کند که او را نکشند. اما بی‌توجهی پلیس به او و فشاری که به گردنش وارد می‌شود باعث خفگی این شهروند بی‌دفاع می‌شود.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

کد خبر 31679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =