آخرین اخبار

دستگیری باند ۶ نفره سارقان مسلح در قم

فرمانده انتظامی استان قم گفت: باند سارقان مسلح در یکی از شهرستان‌های همجوار قم شناسایی و دستگیر شدند. کمتر از ۴۸ ساعت مخفیگاه این افراد شناسایی و ۶ عضو این باند دستگیر شدند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سردار سید محمود میرفیضی اظهار کرد: در پی وقوع سرقت مسلحانه از مغازه طلا فروشی در قم با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله تیمی از کارآگاهان زبده پلیس آگاهی استان تشکیل و موضوع در دستور کار آنها قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در ادامه با بررسی جغرافیای جرم و انجام اقدامات پلیسی کمتر از ۴۸ ساعت مخفیگاه این افراد در باغی در یکی از روستاهای شهرستان همجوار قم شناسایی و کارآگاهان با اخذ نیابت قضائی برای دستگیری آنها به شهرستان مذکور اعزام و در اقدامی غافلگیرانه هر ۶ عضو این باند را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی گفت: سپس طی بازرسی از مخفیگاه متهمان، ۳ قبضه سلاح شامل یک قبضه سلاح کلاشینکف به همراه ۴۳ تیر جنگی و ۲ قبضه سلاح کلت کمری به همراه ۲۲ تیر جنگی کشف شد.

سردار میرفیضی افزود: پس از انتقال این افراد به پلیس آگاهی استان قم و تحقیقات انجام شده، به سرقت مسلحانه از ۲ مغازه طلافروشی در قم و همچنین سرقت از ۲ بانک در شهرستان همجوار استان اعتراف کردند. در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

اعتراف سارقان سیم و کابل برق به ۳۳ فقره سرقت در قم

وی ادامه داد: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل‌های برق در قم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: در ادامه تحقیقات مشخص شد سرقت‌ها با یک دستگاه خودرو تیبا انجام شده است، بنابراین ۲ نفر با تلاش کارآگاهان شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی استان در اقدامی ضربتی در مخفیگاه شأن دستگیر شدند.

سردار میرفیضی تصریح کرد: متهمان در مواجهه با مستندات پلیس به ۳۳ فقره سرقت سیم و کابل‌های برق در قم با همدستی فردی دیگر اعتراف کردند که سپس وی و همچنین یک نفر مالخر در این رابطه دستگیر شدند.

وی با اشاره به سوابق متعدد این افراد، ارزش ریالی اموال مسروقه را برابر نظر کارشناسان یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال اعلام کرد.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

کد خبر 31678

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =