آخرین اخبار

۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
مدیر فیسبوک به کمک ترامپ آمد

مدیر فیسبوک در تلاش برای کنار کشیدن خود از مناقشه توئیتر و رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد عملکرد این پایگاه اجتماعی متفاوت ازتوئیتر است.

آفتاب‌نیوز :

به گزارش روزنامه لس آنجلس تایمز، مارک زاکربرگ،‌ مدیر عامل شبکه اجتماعی فیسبوک تلاش کرد در این مناقشه درگیر نشده و راه شبکه اجتماعی خود را از توئیتر جدا کند.

او در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز به نوعی استدلالی مغایر با اقدام جنجای اخیر توئیتر برای اضافه کردن اعتبار سنجی به توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد.

زاکربرگ تاکید کرد، شرکت های خصوصی نباید در اینترنت "داور حقیقت" باشند.وی خاطر نشان کرد: من فکر می‌کنم سیاست ما در قبال این مساله با سیاست توئیتر متفاوت است.

رئیس فیسبوک ادامه داد: می دانید من شدیدا معتقدم فیسبوک نباید قضاوتگر حقیقت هر مطلبی که مردم در فضای مجازی می گویند باشد. من فکر می کنم به طور کلی شرکت‌های خصوصی به ویژه این شرکت‌های مربوط به شبکه های اجتماعی نباید در جایگاه انجام چنین کاری قرار بگیرند.

پاسخ توئیتر
با این حال این اظهار نظر زاکربرگ با واکنش منفی جک دورسی، مدیر عامل توئیتر مواجه شد.

دورسی گفت: این کار ما را تبدیل به داور حقیقت نمی‌کند. نیت ما متصل کردن نقاط در قبال اظهارات متناقض و به نمایش گذاشتن اطلاعات مربوط به مناقشه است تا مردم بتوانند خودشان قضاوت کنند. شفافیت بیشتر نزد ما امری ضروری است تا مردم بتوانند علت پشت اقدامات ما را ببینند.

کد خبر 30799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =