آخرین اخبار

ترامپ احتمال معاون شدن نیکی هیلی را رد کرد؛ احتمال استعفای پمپئو را تایید

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که معاونش با وی در انتخابات ریاست‌جمهوری همراه خواهد بود و نامزدی وزیر امور خارجه این کشور برای مجلس سنا نیز دور از ذهن نیست.

 

به گزارش تلکسیران،«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته- جمعه- در گفت‌وگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» اعلام کرد که «مایک پنس» معاونش به همراه وی در انتخابات ریاست‌جمهوری حضور خواهد داشت و احتمال نامزدی «مایک پمپئو» وزیر خارجه برای مجلس سنا نیز وجود دارد.

ترامپ درباره پنس گفت که وی از دوستان و یاران من است.

وی در ادامه افزود: «نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل عالی خواهد بود اما پنس یک اقدام استثنائی و خارق العاده انجام داده است».

رئیس‌جمهوری آمریکا درباره پمپئو نیز گفت که وی به نامزدی برای مجلس سنا از ایالت «کانزانس» در انتخابات میان دوره‌ای کنگره در سال ۲۰۲۰ تمایل دارد.

وی گفت که پمپئو کار به عنوان وزیر خارجه را دوست دارد اما با ظهور این تهدید که جمهوری خواهان احتمال کرسی کانزانس در مجلس سنا را در انتخابات سال آینده از دست می‌دهند، وی می‌تواند نامزد شده و با اختلاف بزرگی پیروز شود.

وزارت خارجه آمریکا پیش از این اخبار موجود در رسانه‌های این کشور مبنی بر تصمیم پمپئو برای استعفا و نامزدی مجلس سنا از ایالت کانزانس را تکذیب کرده بود.

کد خبر 2882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =