هجوم سوسک های کارابیده به فردیس خطری ندارد

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: هجوم سوسک های خانواده کارابیده (سیاه) به منازل شهروندان و خیابان های این شهرستان هیچ خطری ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، علیرضا بدری، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: امسال به دلیل بارندگی بالا و افزایش رطوبت در شهرستان شاهد زاد و ولد بالای این حشرات هستیم.

رئیس اداره جهاد کشاورزی فردیس افزود: این سوسک ها علاوه بر اینکه برای محیط زیست مفیدند هیچ گونه خطری برای سلامتی انسان ندارند.

بدری گفت: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این نوع سوسک ها بطور کلی به عنوان حشرات مفید برای کشاورزی محسوب می شود و از آنها برای مبارزه بیولوژیکی علیه آفات استفاده می شود.

او افزود: سال گذشته  افزایش رطوبت موجب ظهور پروانه ها و ملخ ها در این شهرستان شد و این پدیده امسال به افزایش سوسک های سیاه منجر شده است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی فردیس گفت: با تکثیر این حشره می توان با حشرات و آفت های دیگر مانند ملخ ها و لارو پروانه ها مقابله کرد. برای مقابله با این حشرات و سوسک ها نباید از سم استفاده شود.

به گفته  بدری  استفاده از تله های نوری و تله گودالی به جهت اینکه این حشرات  جذب نور می شوند مهمترین راهکار مقابله با آن ها در محدوده زندگی است .

رئیس اداره جهاد کشاورزی فردیس گفت: در صورتی که این حشره در اماکن عمومی مثل نانوایی،تولیدی ها و بیمارستان ها و ... مزاحمت جدی ایجاد کند با ایجاد موانع فیزیکی و خاموش کردن نورهای اضافی از ورود این حشره به داخل اماکن مسکونی جلوگیری شود.

در صورت جمعیت زیاد و ایجاد وحشت با سموم کم خطر می توان جمعیت آنها را کنترل کرد.

انتهای پیام/خ

کد خبر 28713

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =