۸ خرداد آخرین فرصت آزاد سازی سهام عدالت

مدیرکل اقتصاد و دارایی گفت: ساعت ۲۴ هشتم خرداد ماه آخرین مهلت آزاد سازی سهام عدالت است.

 فت: متقاضیان آزاد سازی سهام عدالت تا ساعت ۲۴ هشتم خرداد فرصت دارند تا به سامانه سهام عدالت www.samanese.ir مراجعه کنند و سهام شرکت‌های سهام عدالت را به مالکیت خود در بیاورند.

بهنامی فر با بیان اینکه پس از ثبت نام برای آزاد سازی سهام عدالت امکان برگشت وجود ندارد، افزود: برای کسانی که از ۱۰ تا ۱۵ اردیبهشت این روش مستقیم را انتخاب کرده اند یک فرصت مجدد برای تصمیم گیری سهامداران داده شده است، چون در این ۵ روز اطلاع رسانی نشده بود.

او اضافه کرد: در روش مستقیم یا همان آزاد سازی سهام عدالت، مالکیت و مدیریت سهام به صورت مستقیم و بدون واسطه به سهامدار اختصاص می‌یابد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان گفت: در این روش مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام به عهده خود سهامدار است و فروش آن هم بر اساس محدودیت‌هایی که از نظر زمانی و مقداری شورای عالی بورس اعلام خواهد کرد صورت می‌گیرد.

بهنامی فر افزود: اگر فردی این روش را انتخاب کند ۳۶ شرکت بورسی مستقیم به نام او می‌شود وخود فرد باید به صورت مستقیم برای آن‌ها تصمیم بگیرد.

او اضافه کرد: سامانه سهام عدالت به صورت پیش فرض روش غیر مستقیم را انتخاب کرده است و سهامدار اگر این روش را بخواهد انتخاب کند نیازی به مراجعه به سامانه نیست.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان گفت: در روش غیر مستقیم سهامدار اختیارش را به شرکت سرمایه گذاری استانی می‌دهد و سهام دار آن شرکت می‌شود.

انتهای پیام/ک

کد خبر 28298

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =