سقوط جنگنده «اف-35» نیروی هوایی آمریکا در فلوریدا

در دومین حادثه مشابه ظرف یک هفته، یک جنگنده «اف-35 لایتنیگ دو» نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی یک پایگاه هوایی در «فلوریدا» سقوط کرد.

 

به گزارش فارس، در دومین حادثه مشابه ظرف چند روز، یک فروند جنگنده «اف-35 لایتنیگ دو» نیروی هوایی آمریکا بامداد امروز (چهارشنبه) به وقت تهران در حین یک پرواز آموزشی «روتین» سقوط کرد.

بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، این جنگنده آمریکایی در حدود ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه به وقت محلی (۰۶:۳۰ صبح چهارشنبه به وقت تهران) در حال انجام پرواز آموزشی شبانه در پایگاه نیروی هوایی «ایگلین» در فلوریدا سقوط کرد.

خلبان جنگنده مذکور موفق به خروج از هواپیما شد و وضعیت جسمانی وی به ثبات رسیده است.

پایگاه هوایی ایگلین در بیانیه‌ای اعلام کرد که سقوط این جنگنده اف ۳۵، خساراتی را محل وقوع حادثه برجای نگذاشته است و تحقیقات درباره علت سقوط آغاز شده است.

این دومین حادثه سقوط در پایگاه هوایی ایگلین محسوب می‌شود و در حادثه اول که جمعه هفته گذشته به وقوع پیوست، یک فروند جنگنده «اف-۲۲ رپتور» در برد آزمون و آموزش سقوط کرد که البته خلبان آن هواپیما نیز موفق به خروج به موقع شده بود.

طبق این گزارش، پروژه اف-35 سابقه آشفته‌ای دارد و تأخیرهای بی‌شماری در تولید و طراحی داشته و شمار زیادی از نقص‌های عملکرد این جنگنده در حین انجام آزمایشات کشف شده است.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 28225

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =