آخرین اخبار

هکرها اطلاعات جدیدترین موشک ژاپنی سرعت بالا را سرقت کردند

اطلاعات مربوط به جدیدترین نوع تسلیحات موشکی سرعت بالا در ژاپن طی حمله هکرها به شرکت میتسوبیشی به سرقت رفته است.

بنابر گزارش اسپوتنیک، روزنامه آساهی روز چهارشنبه گزارش داد: اطلاعات مربوط به جدیدترین نوع تسلیحات موشکی سرعت بالا در ژاپن در حمله گسترده هکرها به شرکت ژاپنی میتسوبیشی احتمالا به سرقت رفته است.

این نشریه اشاره می کند، این اولین بار است که در مورد نشت اطلاعات در مورد یک راکت صحبت می کنیم. وزارت دفاع در حال بررسی این حادثه است.

براساس اطلاعات منابع دولتی به نقل از آساهی، هکرها به داده های مربوط به الزامات عملکرد موشک ارسال شده به داوطلبان دست یافتند. میتسوبیشی مناقصه را از دست داد و شرکت دیگری این سفارش را دریافت کرد. مشخصات فوق یک راز دولتی نیست، اما حاوی اطلاعات مهمی مانند محدوده پرواز، پایداری حرارتی و رانش این موشک است. این خصوصیات را می توان در طی فرایند توسعه تغییر داد.

پس از یک حمله سایبری در ژانویه سال جاری، میتسوبیشی اعلام کرد که این نشت اطلاعاتی هکری، 8 هزار داده شخصی افراد متقاضی کار در شرکت، اطلاعات داخلی و تجاری شرکت ها و اطلاعات مربوط به شرکای شرکت را تحت تأثیر قرار داده است، اما بر "حساس" بودن اطلاعات تأثیر نمی گذارد. سپس در ماه فوریه، اصلاحیه ای اعلام شد که در آن داده های وزارت دفاع ممکن است به دست هکرها بیفتد، اما محتوای آنها فاش نشده است.

کد خبر 28185

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =