زالی: مرگ و میر در «استان تهران» به پایین‌ترین میزان از ابتدای شیوع کرونا رسید / کرونا مانند یک مسابقه فوتبال تا دقیقه ۹۰ ادامه دارد

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه امروز برای اولین بار از زمان آغاز شیوع کرونا پایین‌ترین میزان مرگ و میر را در استان تهران در ۲۴ ساعته گذشته داشتیم، گفت:باید مانند سابق حساسیت خود را با رعایت پروتکل‌ها داشته باشیم.

علیرضازالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: در استان تهران کمافی السایق با یک شیب نسبتا ملایم و با نزول آماری مواجه هستیم.

وی ادامه داد: امروز در مجموع بیمارانی که در بیمارستان‌های استان تهران در بخش عادی و در قالب بیماران جدید بستری شدند بالغ بر ۱۳۰ بیمار بود و تنها ۴۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ۱۶۲ بیمار نیز ترخیص شده اند، گفت: برای اولین بار از زمان آغاز شیوع کرونا و از ابتدای اسفندماه سال گذشته، امروز پایین‌ترین میزان مرگ و میر را در استان تهران در ۲۴ ساعته گذشته داشتیم.

زالی با بیان اینکه امیدواریم با رعایت مردم و پروتکل‌ها این آمار و تعادل نسبی حفظ شود، ابراز داشت: مقابله با کرونا مانند یک مسابقه فوتبال است و تا دقیقه ۹۰ ادامه دارد و باید خیلی مراقبت کنیم و بدانیم داستان فیصله پیدا نکرده است.

وی با تأکید بر اینکه کما فی السابق ویروس کرونا در کمین ماست، متذکر شد: این بیماری به عنوان یک بیماری خطرناک و اپیدمیک کما فی السابق در شهر در انتظار یک بی احتیاطی، بی مبالاتی و غفلت است و نباید به خاطر تغییر آماری که اتفاق افتاده است فریفته شویم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تأکید کرد: کما فی السابق باید حساسیت خود را با رعایت پروتکل‌ها داشته باشیم.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 27294

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =