حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا سیدحسینی گفت: با گزارش حراست یکی از بیمارستان‌های مرکز استان گلستان، دستور قضایی برای شناسایی و دستگیر عامل یا عاملین این اقدام مجرمانه صادر و در نتیجه آن، ۵ نفر دستگیر شدند که یکی از آن‌ها مادر نوزاد است.

 سیدحسینی گفت: هیچ یک از کسانی که دستگیر شده اند از کادر درمانی بیمارستان‌های استان نیستند و به جز مادر کودک، بقیه دستگیر شدگان از خارج از استان هستند.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: بررسی‌های ابتدایی نشان می‌دهد مادر نوزاد برای وضع حمل به بیمارستان مراجعه و بقیه با اقداماتی مانند جعل مدارک و دست بردن در شناسنامه و دریافت گواهی ولادت، کار نقل و انتقال نوزاد را انجام می‌دادند.

دادستان عمومی و انقلاب گرگان گفت: پرونده برای این افراد تشکیل و بررسی این موضوع که آیا این افراد پیش از این هم اقدام به خرید و فروش نوزاد می‌کردند یا افرادی داخل استان هم با ان‌ها همکاری داشته اند در شعبه بازپرسی دادسرای گرگان، در حال انجام است.

دادستان سیدحسینی با اشاره به این که حال نوزاد خوب است و فعلا در بیمارستان به سر می‌برد تاکید کرد: این پرونده با دقت و حساسیت دنبال و نتیجه آن از طریق رسانه‌ها به مردم اعلام خواهد شد 

کد خبر 26989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =