برگزاری امتحانات نهایی از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیرماه

رئیس اداره سنجش و امتحانات آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری از برگزاری امتحانات نهایی از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیرماه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری، مهدی صادقیان با بیان اینکه ۸ هزار و ۹۸۴ دانش‌آموز در امتحانات نهایی سال‌جاری شرکت می‌کنند، اظهار کرد: امتحانات نهایی در ۸۴ حوزه امتحانی در مناطق ۱۷‌گانه برگزار می‌شود.

صادقیان افزود: اوراق امتحانی پس از جمع‌آوری در ۵ حوزه امتحان نهایی تصحیح می‌شود و نیاز است اتاقی برای پرتودهی و ضدعفونی اوراق در نظر گرفته شود.

وی افزود: امتحانات نهایی از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیرماه در سالن‌های ورزشی بزرگ برگزار می‌شود و باید فاصله ۱.۵ تا ۲ متر در بین دانش‌آموزان رعایت شود.

 رئیس اداره سنجش و امتحانات استان با تاکید بر اینکه تصمیم‌گیری بر نحوه و زمان برگزاری آزمون پایان سال تحصیلی در مدارس استان در پایه‌ متوسطه اول و دوم بر عهده شورای مدرسه است، عنوان کرد: شورای مدرسه شامل مدیر، معاون، نماینده معلمان، نماینده دانش‌آموزان و نماینده اولیاء است.

مهدی صادقیان تاکید کرد: تنها الزام برای برگزاری آزمون پایان سال تحصیلی در پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری وجود دارد و امتحانات پایه نهم هماهنگ کشوری و استانی نیست و به صورت داخلی برگزار می‌شود.

صادقیان ادامه داد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم از تاریخ ۱۷ خرداد برگزار می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند تا تاریخ ۱۰ خردادماه برای رفع اشکال به مدارس مراجعه کنند، تعداد روزهای امتحانات حضوری از ۱۱ روز به ۲۲روز افزایش پیدا می‌کند و  برای رعایت فاصله اجتماعی گروه‌های‌های درسی از ۳گروه در یک روز به ۲ گروه در روز کاهش پیدا کرده است.

کد خبر 26852

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =