پافشاری اتحادیه اروپا بر بازگشایی مرزهای داخلی

کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا طرحی برای بازگشایی مرزهای داخلی این اتحادیه و آغاز مجدد سفرها جهت رونق گردشگری در فصل تابستان ارائه کرد.

به گزارش رویترز، به رغم آنکه چشم اندازهای رونق مجدد گردشگری در فصل تابستان با بیم و نگرانی‌ها در خصوص سلامت و ایمنی شهروندان در دوران همه گیری ویروس کرونا به شکل پیچیده‌ای درهم آمیخته است، اتحادیه اروپا روز چهارشنبه طرحی بر بازگشایی مرزهای داخلی این اتحادیه و آغاز مجدد سفرها ارائه کرد.

در ارتباط با بخش گردشگری که غالباً حدود یک دهم اقتصاد اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد و در حال حاضر بر اثر شیوع کرونا به شدت آسیب دیده است، کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا خواستار بازگشت به شرایط «نقل و انتقال آزاد و بدون محدودیت» در درون این اتحادیه شد.

در این ارتباط، «مارگارت وستاگر» معاون کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا گفت: «افکار ما اکنون به فصل تابستان و مکان‌هایی جلب می‌شود که دوست داریم به آن مکان‌ها سفر کنیم. این به آن معناست که برای کمک به شروع مجدد سفرها مطابق با آنچه که علم به ما می‌گوید باید گام‌های تدریجی و محتاطانه‌ای برداریم».

گروه‌های فعال در صنعت گردشگری نیز از توصیه‌های کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا به عنوان نخستین گام برای کمک به نجات کسب و کارها تمجید کردند؛ اما طرح‌های پیشنهادی این کمیسیون برای ۲۷ عضو این اتحادیه غیرالزام آور است.

افزون بر آن، این کمیسیون توصیه کرد که مرزهای خارجی اروپا دست کم تا اواسط ماه ژوئن همچنان برای اکثریت سفرها بسته باقی بماند.
کد خبر 26840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =