آخرین اخبار

افزایش بازداشت کودکان فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی در بحبوحه شیوع کرونا

سازمان ملل نسبت به افزایش بازداشت کودکان فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی همزمان با شیوع ویروس کرونا هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از جروزالم پست، مقامات سازمان ملل اعلام کردند تعداد کودکان فلسطینی بازداشت شده از سوی رژیم صهیونیستی در طول همه گیری ویروس کووید-۱۹ افزایش یافته است.

مقامات سازمان ملل روز دوشنبه با هشدار نسبت به این مسئله، خواستار آزادی کودکان فلسطینی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا شدند. هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل، نماینده ویژه یونیسف و رئیس دفتر حقوق بشر این سازمان اعلام کردند به طور جدی نگران ادامه بازداشت کودکان فلسطینی در این برهه زمانی هستند.

بنابر اعلام مقامات سازمان ملل، افزایش بازداشت کودکان فلسطینی با توجه به همه گیری ویروس کرونا، آن‌ها را در معرض خطر جدی ابتلا به این بیماری قرار می‌دهد. بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی سرویس زندان‌های رژیم صهیونیستی، تا پایان ماه مارس، ۱۹۴ کودک فلسطینی از سوی  اشغالگران بازداشت شدند.

مقامات سازمان ملل می‌گویند این رقم بسیار بالاتر از متوسط ماهانه بازداشت کودکان در سال ۲۰۱۹ است. بسیاری از این کودکان مرتکب هیچ جرمی نشده و در بازداشت‌های طولانی مدت پیش از محاکمه نگه داشته می‌شوند. در این مدت آن‌ها اجازه ملاقات با خانواده‌های خود را نداشته‌اند.

مقامات سازمان ملل یادآور شدند توسل به بازداشت آخرین گزینه براساس کنوانسیون حقوق کودکان است، که در معاهداتی که از سوی فلسطین و رژیم صهیونیستی امضا شده، نیز مندرج است.

 مقامات سازمان ملل خواستار پایان فوری بازداشت کودکان فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی در بحران شیوع ویروس کرونا شدند.

انتهای پیام/

کد خبر 26347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =