مردم به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین معترض هستند/ جامعه اعتمادی به دولت روحانی ندارند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که مردم به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین معترض هستند، گفت: چون اقبال عمومی از دولت به حداقل رسیده، مردم دیگر به تدابیر دولت توجه کافی ندارند.

به گزارش تلکسیران،جبار کوچکی‌نژاد، با اشاره به انحراف مطالبات به حق مردم از سوی آشوب‌گران بعد از افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: «این یک استراژی است که عده‌ای مردم را با مطالبات اجتماعی، تحریک و وارد خیابان‌ها کنند تا اهداف خودشان را پیش ببرند. آشوب‌طلبان در تمام کشورهای دنیا از این استراتژی استفاده می‌کنند؛ بنابراین باید مراقب باشیم با سیاست‌های نادرست بهانه به دست بدخواهان و فرصت‌طلبان ندهیم».

وی با بیان این‌که نباید با تصمیم‌های نادرست مردم را عصبانی کنیم، افزود: «گاه عملکرد نادرست مسئولان سبب دلخوری و ناراحتی مردم می‌شود و آنان حق دارند مطالبات خود را به گوش مسئولان برسانند».

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد نادرست دولت در افزایش قیمت بنزین گفت: «دولت می‌دانست مجلس شورای اسلامی در شرایط کنونی با افزایش قیمت بنزین مخالف است، آقای لاریجانی هم این را می‌دانست، اما بدون توجه به نظر نمایندگان مجلس این افزایش قیمت را عملی کردند».

کوچکی‌نژاد با بیان این‌که مجلس دهم نشان داد در همه عرصه‌ها در کنار دولت بود، خاطرنشان کرد: «دولت می‌توانست پیشنهادهای خود را با مجلس مطرح کند، اما در موضوع افزایش قیمت بنزین حتی حاضر نشد طرفداران خود در مجلس را هم قانع کند و چون کار، ۱۰۰ درصد اشتباه بود حاضر نشدند حتی حرف نمایندگان را بشنوند و در نهایت چنین حوادثی را پیش آوردند».

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب ضمن حمایت از دولت خواستند این طرح به روشی اجرا شود که مردم آسیب نبینند، عنوان کرد: «دولت برای کنترل این فضا لایحه بودجه را یک هفته زودتر به مجلس بیاورد و تغییرات در هدفمندی یارانه‌ها را هم در آن لحاظ کند تا در مجلس، دولت و مرکز پژوهش‌ها موضوع بررسی شود و در نهایت با مشورت مردم به یک قیمت واحدی برسند».

وی اضافه کرد: «مردم به تغییر قیمت‌ بنزین معترض نیستند، بلکه به نحوه تغییر و افزایش ۳۰۰ درصدی معترضند و این‌که مردم در این تصمیم دولت نادیده گرفته شدند و با آنان صحبت نشد».

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: «هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت بنزین در دولت قبل هم صورت می‌گرفت، اما همه فرمانداران خود را توجیه می‌کرد، اکنون فرمانداران می‌گویند ما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد، لذا مسئول دولتی که باید شهری را اداره کند، توجیه و قانع نشده است».

کوچکی نژاد با بیان این‌که این‌ها نشانه ضعف مدیریتی دولت است، گفت: «دولت روحانی ضعیف‌ترین دولت پس از انقلاب است و کارنامه ناموفقی دارد و چون اقبال عمومی از دولت به حداقل رسیده دیگر به تدابیر دولت توجه نمی‌کنند؛ لذا دولت باید تدابیر خود را با شرایط موجود همگرا کند».

وی بیان کرد: «متأسفانه دولت با عملکرد خود در افزایش قیمت بنزین برای مردم ناراحتی ایجاد کرد و آنان را نادیده گرفت؛ اکنون هم باید آشوب طلبان را شناسایی و با آنان برخورد کنند تا کشور در آرامش برای ادامه راه تصمیم گیری کند».

منبع: آنا

کد خبر 2467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • علی IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
    0 0
    درود براین نماینده بزرگ زاده