قابلیت جدید پارک خودکار در خودروهای تسلا

قابلیت جدید تسلا به خودروهای این شرکت اجازه می‌دهند که به صورت خودکار در حالت پارک قرار بگیرند.

به گزارش تلکسیران، سال گذشته، شرکت تسلا با عرضه قابلیت فراخوانی هوشمند (Smart Summon) حسی ایجاد کرد که به خودروهای این شرکت این امکان را می‌دهد تا در برخی موارد هوشیاری را با اقداماتی به چشمان صاحب خود بازگرداند و از این مطمئن شود که صاحب خودرو و سرنشینان خودرو سلامت کامل دارند و هیچ صدمه‌ای در طول مسیر نخواهند دید. با این حال، قابلیت فراخوانی (Summon) می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۰ هوشمندتر از گذشته شود.

با توجه به اظهارات ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در توئیت روز پنجشنبه خود، شرکت تسلا در تلاش است تا یک وِیژگی «فراخوانی معکوس» (Reverse Summon) را به عنوان بخشی از گزینه خودران گسترده این خودروها عرضه کند که بسیاری از صاحبان آن قبلا درخواست داشتند تا این قابلیت روی خودروهای آن‌ها وجود داشته باشد. با کمک این ویژگی، راننده و مسافران می‌توانند از اتومبیل تسلای خود خارج شوند و اتومبیل به تنهایی یک محل پارکینگ مناسب پیدا می‌کند و خودرو را در آن پارک می‌کند. تسلا پس از این توئیت خود هیچ نظری درباره کامنت‌های آن نداد و هیچ اطلاعات جزئی دیگری از آن ارائه نداد.

ایلان ماسک اشاره کرد که این شرکت، فوق‌العاده سخت مشغول کار است که ابتدا سیستم تشخیص تابلوهای ایست و تشخیص چراغ قرمز را در این خودروها ارائه دهد چرا که این قابلیت‌ها پیش از این، برخی از مالکان هنگام نصب نرم‌افزار جدید خودران خودرو آن را نشان داده‌اند. مورد بعدی قابل ارائه در خودروهای تسلا فراخوانی معکوس یا Reverse Summon است که اواخر امسال طی یک به‌روزرسانی نرم‌افزار در هسته نرم‌افزار خودروهای تسلا قرار خواهد گرفت.

قابلیت جدید پارک خودکار در خودروهای تسلا

زمانی که «فراخوانی هوشمند» روی خودروهای تسلا عرضه شد، موارد بسیاری از تماس‌های مشتریان با این شرکت گرفته شده است که رضایت مشتریان را از این فناوری نشان می‌داد. با این فناوری، خودروهای تسلا از پارکینگ درمی‌آمدند و نزد صاحبان خود می‌رفتند و دیگر نیازی نبود که راننده پشت فرمان بنشیند و خودرو را از پارک درآورد. استفاده از فراخوانی هوشمند در حالی که یک ترفند مهیج و جالب است، با وجود خودروهای دیگر در خیابان و عابران پیاده، برای استفاده عموم طراحی نشده است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزار تسلا چه تغییراتی را در آن ارائه خواهد داد. به خصوص، تغییر پارک خودکار خودروهای تسلا که در این نرم‌افزار ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 21922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =