ممنوع الفعالیت شدن دوباره خواننده مهدی یراحی + جزئیات

یراحی پس از رفع ممنوع الفعالیتی‌اش در سال 1398، اقدام به اجرای قطعه‌ای که باعث ممنوع الفعالیتی‌اش شده بود، با صدای تماشاگران کنسرت‌هایش و سپس اظهارات جنجالی شد که بار دیگر ممنوع الفعالیتی او را در پی داشت.

یراحی

به گزارش تلکسیران ، مهدی یراحی نخستین بار در بهمن 1397 ممنوع الفعالیت شد که علتش انتشار قطعه «پاره سنگ» و نصب نمادهای نازی روی اورکت های مورد استفاده عمده توسط رزمندگان و برخی شائبه‌ها بود.

او در پستی در حساب اینستاگرامی‌اش نوشته بود: «اینجانب مهدی یراحی، توسطِ مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا اطلاع ثانوی عملاً از هرگونه فعالیتِ رسمیِ هنری منع شده ام. به همین دلیل مجوزهای اجرای من در تمامی کنسرت های تهران و شهرستان ها (از جمله تور جشنواره رفاه "برفاره") لغو شده است. فارغ از تمامی خساراتِ مادی و معنوی تحمیل شده، قطعاً بزرگترین ضایعه ی این محدودیت برای من، محروم ماندن از دیدارِ شما مخاطبان عزیز است.»

چند روز پیش از آن هم خبر ممنوع الفعالیتی حمید عسکری خواننده موسیقی پاپ در فضای موسیقی کشور منتشر شده بود که واکنش‌هایی را به دنبال داشت. ظاهرا آخرین کنسرت حمید عسکری در برج میلاد برایش ماجراساز شد و تک‌خوانی گیتاریست خانم گروهش، نگین پارسا، باعث ممنوع الکاری این خواننده شد.

البته مسئولین طبق معمول ممنوع الفعالتی این خواننده را تکذیب می‌کردند. مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد در واکنش به انتشار این کلیپ اظهار کرد: «کلیپ منتشرشده پاره سنگ در فضای مجازی با کلیپی که دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز داده، مغایرت دارد و تحریف‌شده است.

همچنین بخشی از شعر منتشرشده در این کلیپ، متفاوت با شعری است که برای درخواست مجوز ارائه‌شده است. بنابراین کلیپ «پاره سنگ» آن چیزی نیست که دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن مجوز داده و غیرمجاز است.» فروغی تأکید می‌کرد که موسسه منتشرکننده کلیپ «پاره سنگ»، مسئول انتشار این اثر بدون مجوز است که باید پاسخگو باشد.

یراحی پس از رفع ممنوع الفعالیتی‌اش در سال 1398، اقدام به اجرای قطعه‌ای که باعث ممنوع الفعالیتی‌اش شده بود، با صدای تماشاگران کنسرت‌هایش و سپس اظهارات جنجالی شد که بار دیگر ممنوع الفعالیتی او را در پی داشت.

او در بهمن 1398 در این زمینه نوشت: «اینجانب مهدی یراحی، توسطِ مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (این بار به سبب گفته‌هایم در کنسرت‌های اهواز و کرج و... و اساساً به جهت سیاق و نگرشم) تا اطلاع ثانوی عملاً از کار در سرزمینم ممنوع شده‌ام. به‌ همین دلیل روند اخذ مجوز برای اجراهای من در تمامی کنسرت‌های تهران و شهرستان‌ها مسدود و مجوزهای از پیش صادر شده لغو گردید.

تا به امروز از محدودیتها و ناملایماتِ تحمیل شده طی یک سال گذشته سخنی نگفته‌ام که در صورت نیاز به آن موارد هم خواهم پرداخت؛ اما همچون گذشته فارغ از تمامی خساراتِ معنوی و مادی بی‌گمان بزرگترین ضایعه‌ی این ممنوعیت، محروم ماندن از دیدارِ شما مخاطبان عزیز است. تمام سانس‌های اجرا نشده، در کارنامه‌ی حرفه‌ای من ثبت خواهد شد.»

کد خبر 20651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =